Kādus Ziemassvētku rotājumus iespējams pagatavot pašam?

ziemassvētku rotājumiVeikali pamazām piepildās ar dažāda veida Ziemassvētku rotājumiem. Ikvienam ir iespēja izvēlēties tieši viņa mājoklim piemērotākos rotājumus, kas izcels jebkuru interjeru. Protams, tas viss ir jauki, bet nekādā gadījumā nevajadzētu aizmirst arī to, ka svētku rotājumus vari pagatavot arī pats savām rokām. Tādi Ziemassvētku rotājumi būs lielisks papildinājumiem tiem rotājumiem, kurus būsi iegādājies veikalos.

Ir vērtīgi izmantot dabiskus materiālus, lai pagatavotu burvīgus Ziemassvētku rotājumus, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Vēlamies tev sniegt pāris padomus, kas ļaus izveidot Ziemassvētku rotājumus pašam savām rokām.

Viss, kas tev ir nepieciešams, ir dažādas dabas veltes, kuras iespējams izmantot, lai izgatavotu lielisku Ziemassvētku rotājumu. Piemēram, ļoti noderēs gan dažādas kaltētu ābolu šķēlītes, gan arī pīlādžogas, kadiķogas, čiekuri, kā arī zīles, kastaņi un sūnas.

Māju dekorēšanā Ziemassvētkos neizvēlas svaigus ziedus, pārsvarā izmanto sausus un kaltētus zāļu stiebrus. Tos vari sagatavot arī vasarā, nogriežot un pakarinot ēnainā vietā, ar kātiem uz augšu. Lai iegūtu labāku efektu un tie saglabātos ilgāk, ir iespējams izmantot arī matu laku.

Kā zināms, senie latvieši ticēja, ka Ziemassvētku rotājumi pilda ne tikai dekoratīvu lomu, bet spēj arī atvairīt ļaunumu. Tieši tāpēc jau no seniem laikiem iesaka kā dekorus Ziemassvētkos izmantot salmus, puzurus, kā arī saulītes un zvaigznītes. Arī mūsdienās šāda veida dekori ir gana populāri un cilvēki tos mēģina iekļaut savā interjerā. Piemēram, valgus tu vari izveidot no īsiem salmu stiebriem. Tev nepieciešams to savērt uz diega un starp šiem salmiem vari iestiprināt dažādas krāsainas lupatiņas, putnu spalvas vai pat pīlādžogas.

Savukārt važām noderēs karstā ūdenī izmērcēti plakani rudzu vai arī kviešu salmi. Tos vari salikt gredzenā un no tiem veidot garas važas. Arī tas var kļūt par lielisku dekoru tavā mājvietā. Savukārt, ja vēlies izveidot skaistas zvaigznītes, ko piekarināt mājās, vari izmantot nesaspiestus salmus, ko pielīmē pie apaļas kartona ripas.

Arī putnu izgatavošana nebūt nav tik sarežģīta. Pašu putnu vari izlocīt no papīra un pielīmēt putnu spalviņas vai arī smilgu skaras. Pats populārākais dekors, kas aizgūts no senajiem latviešiem ir saulīte. Lai to pagatavotu, tev ir nepieciešams kartupelis, kuram no visām pusēm sasprauž rudzu vai arī auzu, kviešu posmiņus. Tad šo kartupeli iekar diegā pie griestiem un griežoties tas atgādina sauli.

Kā redzams, ir iespējams izgatavot dažāda veida interesantus dekoratīvos elementus, kas noteikti papildinās tavu interjeru un spēs radīt īstu svētku sajūtu. Šādu dekoratīvo elementu radīšana ne tikai paspilgtinās tavu mājokli, bet arī viss šis process ļaus pabūt kopā ar ģimeni vai draugiem un kopīgiem spēkiem izgatavot rotājumus, kas priecēs jebkuru!