Kas ir OCTA?

octa poliseIkdienā mēs visi iegādājamies dažādas lietas, lai tās izmantotu konkrētam mērķim. Tāpat ir arī ar OCTA – (transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu. To pērk ikviens autovadītājs, kurš ikdienā piedalās satiksmē. Tomēr, vai vienmēr esam informēti pilnībā par to, kā īsti šī apdrošināšana darbojas un kādēļ tā ir tik svarīga?

OCTA polise ir obligāta visiem šoferīšiem, to nosaka likums. Tas ir pašsaprotami, jo šī apdrošināšana pasargā tās īpašnieku. Ja izraisīsit ceļu satiksmes negadījumu, kurā cietīs kāda cita persona vai tās manta, apdrošinātājs segs trešajai personai nodarītos zaudējumus. Nav šaubu, ka OCTA ir ļoti svarīga, jo tā darbojas kā drošības spilvens situācijās, kad esam avāriju izraisītāji. Kāds var teikt, ka šādas nelaimes rodas pašu neuzmanības dēļ, taču bieži vien pie vainas ir slikti laika apstākļi vai nekvalitatīvs ceļu segums.

Tie, kuri vada auto jau vairākus gadus, būs ievērojuši, ka agrāk, iegādājoties OCTA polisi, tika izsniegta arī uzlīme mašīnas vējstiklam. Kopš 2008. gada 1. jūnija tādas vairs nav nepieciešamas, kā arī polisei nav jābūt drukātā formātā.

Lai nopirktu OCTA polisi, vairs nav jātērē laiks, meklējot internetā sev piemērotāko apdrošināšanas kompāniju. Tagad tās visas ir pieejamas vienuviet – vietnē Manapolise.lv. Ievadot OCTA kalkulatorā datus par spēkratu, kuru vēlies apdrošināt – automašīnas reģistrācijas numuru, reģistrācijas apliecības numuru un termiņu, uz kādu vēlies nopirkt OCTA, jau pēc mirkļa ieraudzīsi sarakstu ar apdrošinātāju piedāvājumiem, sākot ar lētāko. Tev atliks tikai izvēlēties sev tīkamāko, un turpat arī varēsi nopirkt garantēto OCTA polisi. Kā tā atšķiras no parastajām polisēm? Pēc tam, kad būsit veikuši maksājumu par apdrošināšanu, tā stāsies spēkā jau 15 minūšu laikā. Tas nozīmē, ka jums nebūs jāgaida vairākas stundas vai pat dienas, lai atkal dotos ceļā. Turklāt, ja pēc tam jūs apturēs policija, un polise vēl nebūs stājusies spēkā, Manapolise.lv garantē, ka samaksās sodu policijai jūsu vietā.

Maksājot par kādu preci vai pakalpojumu, ir tikai normāli, ja vēlamies zināt, kā rodas tā cena. Arī maksu par OCTA polisi veido dažādi komponenti, taču viens no svarīgākajiem, ir BonusMalus klase. To piešķir ikvienam automašīnas īpašniekam, ņemot vērā viņa izraisīto ceļu satiksmes negadījumu vēsturi. BonusMalus sistēma iedalās 17 klasēs – 1. – 5. klasi piešķir tiem šoferiem, kuri biežāk izraisa negadījumus, līdz ar to viņiem arī tiek piemērota piemaksa, iegādājoties OCTA; 6. ir neitrālā klase, kuru piešķir visiem auto īpašniekiem, kuri iegādājas OCTA pirmo reizi, savukārt 7. – 17. klasē ierindojas tie šoferi, kuri avārijas izraisa reti vai nemaz, līdz ar to viņu obligātās apdrošināšanas polisei tiek piešķirtas atlaides.