Ko labāk izvēlēties – spēļu konsoli vai datoru?

spēļu konsolesTie, kuri aizraujas ar datorspēlēm ir visnotaļ zinoši šajā jomā – kādas ierīces vislabāk izvēlēties, lai varētu labāk, kvalitatīvāk spēlēt labākās spēles, kas nodrošina labāko grafiku, skaņu un tā tālāk. Iesācējam šie jautājumi var šķist nedaudz pasveši, tomēr tas nenozīmē, ka vajadzētu atturēties no datorspēlēm – vien jāuzmeklē pareizie padomi – kas vairāk “der” spēļu spēlēšanai – konsole vai dators?Pastāv viedoklis, ja datoram ir laba viedkarte, mātesplate, GPU, CPU, HDD un citi tehniskie parametri, var izvēlēties arī datoru kā datorspēļu spēlēšanas iekārtu. Tomēr arī labs geimeru dators maksā krietni vien dārgi, ja patiešām vēlamies, lai tas sniegtu labākos rezultātus un parametrus. Toties konsoles ir vairākas, no kurām iespējams izvēlēties. Nereti nākas dzirdēt geimerusstrīdamies – kura ir labāka. Aplūkojam!

Xbox 36 zina visi – visas spēles iet uz maksimālo grafikas iespēju, ērti sazināties ar citiem spēlētājiem un arī kontrolieris ir neslikts. Toties jāmaksā par interneta piekļuvi no savas ierīces, kas ne vienmēr varētu šķist praktiski.

Daudziem zināmais Playstation 3 par interneta piekļuvi nekur un nevienam nav jāmaksā, arī ar spēlēm var mierīgi dalīties lietotāju starpā. Toties kontrolieris ir nedaudz neparocīgāks, pastāv iespēja vieglāk “uzlaust” šo konsoli.

Xbox one ir nākamās paaudzes konsole – ērta, laba, komfortabls un ērti lietojams kontrolieris, grafika atbilstoša lielākajai daļai lietotāju prasībām, konsole nav sarežģīta un pamatos viegli izprotama. Mīnusi gan papildus izmaksās – jāmaksā par Xbox Live Gold, kā arī jābūt pieslēgtam Kinect.

Playstation 4 arī ir Next-gen(nākamās paaudzes) konsole – ļoti ērta un parocīga. Viegli saprotama un ērti vadāma, kontrolieris, kas piedāvāts Playstation 4 ir daudz ērtāks, nekā iepriekšējai versijai. Laba grafika. Mīnusi – aktīvākie lietotāji atzinuši, ka konsole ātri nolietojas (te gan jāvērtē – cik aktīvi tiek spēlēts), tāpat, dažas no jaunākajām un spēlētākajām spēlēm īsti nesadarbojas ar Playstation 4.

Vēl viens “brīnums” šajā kategorijā – Nvidiashield, kas nav tik zināma un izplatīta lieta spēlētāju vidū, tomēr parocīga un ērta gan. Caur tīklu iespējams savinot datoru ar Nvidiashield kontrolieri un var sākt spēlēt. Spēle norisinās gan uz datora ekrāna, gan nelielā ekrāniņa kontrolierī, un, lai gan tas dod iespēju spēlēt teju jebkur mājās, ne tikai sēžot pie datora, ekrāns ir neliels un grafika ir salīdzinoši zemas kvalitātes.