Ko par finansēm Tev neiemācīja skolā

 

patēriņa kredīts internetā Klasiskā izpratne, ka jāiet skolā, lai pēc tam strādātu labu darbu, nereti pieviļ. Redzam, ka jaunieši pat ar izcilām sekmēm tomēr strādā mazatalgotu darbu un nav īsti laimīgi ar dzīvi. Kādēļ tā? Viens no secinājumiem ir, ka, lai būtu laimīgs, Tev ir jāsaprot, ko patiešām vēlies un kas Tev padodas. Ja naudu pelnīsi jomā, kas dod gandarījumu, esi drošs, Tu būsi apmierināts ar izvēli un arī apkārtējie to novērtēs! Un tieši tajā esot, Tev ir iespējas kļūt par labāko. Izlasi nākamos četrus punktus, kas palīdzēs Tev paskatīties uz finansēm mazliet dziļāk!

  1. Finanses nāk tiem, kas dara! Pieņem gudri lēmumus un nebaidies izdarīt nepopulāru izvēli! Kamēr citi skatās “Troņu spēles” vai “Bīstamās nājsaimnieces”, dari ko tādu, kas nes kaut nelielu peļņu vai Tevi pietuvina tai. Skolā bieži jāpaveic uzdotais, lai saņemtu sekmīgu atzīmi un Tu nevari izvēlēties, vai šodien mācīties matemātiku vai labāk bioloģiju.Tomēr savā brīvajā laikā Tu vari iegūt zināšanas un jau sākt virzīties tajā, kas tevi patiešām interesē. Kad zini, kas tas ir, pieņem lēmumu tajā būt!
  1. Lai vairāk pelnītu, ir vairāk jāmācās! Skolā tu nevari izvēlēties, ar ko kopā būt vienā klasē, jo neesi viens! Tomēr ārpus tās nebaidies uzturēties tādu cilvēku sabiedrībā, kas Tevi motivē uz izaugsmi un izaicina Tevi augt interesējošajā jomā. Ja skolā obligātie papildus semināri vai vieslekcijas kādreiz iegūst nospiedošu raksturu, tomēr atceries – ka papildus lekcijas, piemēram, par finansēm, biznesu – Tev dos vairāk zināšanu un tālāk – iespēju! Neapstājies mācīties, īpaši par finansu pārvaldību, par to, kā krāt vai likt naudai sekot Tev un ne otrādi.
  1. Nauda nav pašmērķis, bet līdzeklis. Ja naudas iegūšanu savā dzīvē izvirzīsi par galveno mērķi un uz to iesi, neskatoties ne uz vienu, pastāv risks, ka beigās paliksi viens pats. Viens no drošas un laimīgas dzīves pamatiem ir ja Tev ir ar ko ikdienā dalīt savu nopelnīto naudu. Nauda ir līdzeklis, lai Tu pats kļūtu laimīgs un būtu drošībā. Naudu nav jāpelna naudas dēļ, bet gan tādēļ, lai varētu dzīvot un būt kopā ar tiem, ko cieni un mīli.
  1. Alga tevi nepadarīs laimīgu. Veido savu dzīvi tā, ka tās laimes faktors nav atkarīgs no nākamās algas. Protams, nav noslēpums, ja steidzami nepieciešami papildus līdzekļi, šodien ātrs risinājums ir patēriņa kredīts internetā, tomēr tas atrisina tikai tā brīža vajadzību un jābūt ar atbildību, to atmaksājot. Mācies savas finanses pārvaldīt tā, ka ir gan iekrājumi, tā saucamais “drošības spilvens”, gan sapņiem, gan atliek arī labiem darbiem