Kontaktlecas-5 lensor

Kontaktlēcas un to derīguma termiņš

Ja jums šķiet, ka kontaktlēcas visas ir vienādas, jūs maldāties.Interneta veikalā Lensor.eu pieejams viens no plašākajiem kontaktlēcu klāstiem. Lensor lēcas paredzētas dažādiem lietošanas termiņiem, tāpēc katrs atradīs sev atbilstošāko produktu.

Mīkstās kontaktlēcas

Kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, kad parādījās pirmās mīkstās kontaktlēcas, tās ir ieguvušas milzīgu popularitāti klientu vidū. Sākotnēji tās izgatavoja no hidrogēla, bet gadsimtu mijā tirgū ienāca pirmās silikonhidrogēla kontaktlēcas, kas bija ar augstu skābekļa caurlaidību. Skābekļa piekļuves trūkums acij bija problēma, kas hidrogēla kontaktlēcu valkātājiem radīja komplikācijas. Šis jaunais silikonhidrogēla materiāls savā ziņā radīja apvērsumu visā kontaktlēcu tirgū. Svarīgākās īpašības, ko jaunās paaudzes lēcas klientiem piedāvāja, ir zems komplikāciju risks, iespēja lēcas lietot ilgstoši un pat iespēju ar tām doties gulēt, kas iepriekš nebija iedomājams.

Lēcu lietošanas termiņi

To, kādas lēcas klientam nepieciešamas, protams, vislabāk katram iesaka optometrists vai acu ārsts, kurš pārbauda redzes stāvokli, acu individuālās īpatnības. Nosakot diagnozi, ārsts arī izlemj un rekomendē atbilstošāko kontaktlēcu veidu un lietošanas ilgumu. Klientiem šos ieteikumus vajadzētu ņemt vērā, pretējā gadījumā pastāv iespēja iegūt kādu nepatīkamu acu infekciju vai pasliktināt redzes stāvokli.

Vienas dienas kontaktlēcas

Vienas dienas kontaktlēcas iesaka cilvēkiem ar paaugstinātu jutību. Klients iegādājas lēcu komplektu, kurā katrai dienai ir paredzēts jauns pāris. No rīta to ieliek, bet vakarā izmet. Šāds lietošanas režīms pieprasīts aktīvu cilvēku vidū. Viņiem nav jāatceras vakarā lēcas ievietot kopšanas šķidrumā, vadāt šķidrumu līdzi, dodoties tālākos braucienos. Vienas dienas kontaktlēcas parasti ieska tiem klientiem, kuri nekad iepriekš nav lietojuši kontaktlēcas un vēlas to sākt. Tomēr šis ir svarīgs solis, kas prasa acu pieradināšanu, alerģisko reakciju kontroli. Tam vislabāk izmantot vienas dienas kontaktlēcas.

Mēneša kontaktlēcas

Mēneša lietošanai paredzēto kontaktlēcu kalpošanas ilgums ir trīsdesmit dienas. Vakarā tās jānotīra un jāatstāj kopšanas šķīdumā. Kad pagājušas minētās dienas, lēcas jāizmet, tās vairs nedrīkst lietot ilgāk. Ir pieejamas mēneša kontaktlēcas, kuras paredzētas diennakts lietošanas režīmam. Tās var pa nakti neizņemt un atstāt acīs visas trīsdesmit dienas. Tomēr šāds lietošanas veids pircējam noteikti jāapspriež ar savu acu ārstu, jo ne visas acis ir tam piemērotas.

Trīs un sešu mēnešu kontaktlēcas

Ir ražotāji, kas piedāvā kontaktlēcas, kuru derīguma termiņš ir trīs un seši mēneši. Jāatzīmē, ka tās abas ir paredzētas tikai dienas lietošanas režīmam. Pa nakti tās noteikti jāievieto kopšanas šķidrumā. Trīs vai seši mēneši ir maksimālais lēcu lietošanas laiks. Klientam noteikti jāseko līdzi acu pašsajūtai. Gadījumā, ja jūtat diskomfortu vai kādas citas neierastas pazīmes, noteikti vajag vērsties pie optometrista un nomainīt lēcas pret jaunu pāri jau ātrāk par ieteikto lietošanas laiku.