Krasainas kontaktlecas

Krāsainās kontaktlēcas

Laiks, kad cilvēki bija spiesti samierināties ar to izskatu, ko devusi daba, palicis tālā pagātnē. Mūsdienās iespējams ne tikai novērst teju visus ārienes defektus, bet arī paspilgtināt un uzsvērt vēlamo vai pat pilnīgi mainīt ārējo izskatu. Dažādas operācijas un citas procedūras ir nopietns un atbildīgs lēmums, taču savu tēlu iespējams koriģēt arī, izvēloties drošas metodes, kuru radītais efekts nav paliekošs, piemēram, mainīt acu krāsu, izmantojot krāsainās kontaktlēcas.

Kāda veica krāsainās lēcas pieejamas?

Krāsainās lēcas var izvēlēties gan cilvēki ar redzes traucējumiem, gan tie, kam redze ir laba, taču viņi vēlas piešķirt savam tēlam īpašu odziņu – acu krāsa, kā zināms, spēj būtiski mainīt sejas vaibstus un izskatu kopumā. Proti, šāda veida lēcas pieejamas gan ar optisko efektu, gan bez tā, līdz ar to krāsainās kontaktlēcas piemērotas arī cilvēkiem, kuriem ikdienā brilles vai lēcas nav nepieciešamas, jo tās nenodarīs viņu acīm itin nekādu kaitējumu.

Krāsainajām kontaktlēcām tāpat iespējams izšķirt dažādus veidus – iespējams iegādāties tonējošās, krāsainās un dekoratīvās lēcas. Tonējošās lēcas ļauj padarīt spilgtāku savu dabisko acu krāsu vai piešķirt jau ierastajam tonim jaunu niansi. Šīs lēcas būs piemērotas gaišu acu īpašniekiem – zilo, zaļo vai pelēko krāsu šādi iespējams izcelt – , taču neradīs vēlamo efektu tumšām acīm. Krāsainās kontaktlēcas ir daudz spilgtākas – iestrādātais krāsas pigments pārklāj acs varavīksneni un piešķir izvēlēto toni neatkarīgi no tā, kāda ir nēsātāja dabiskā acu krāsa. Tāpat pieejamas arī dekoratīvās lēcas – dažādu krāsu un formu lēcas, kas vairāk piemērotas īpašiem gadījumiem, nevis ikdienas lietošanai.

Kā jārūpējas par krāsainajām lēcām?

Svarīgākais, kas jāņem vērā tiem, kas izvēlējušies krāsainās kontaktlēcas, ir pareiza lēcu kopšana. Šāda veida lēcām, gluži tāpat kā parastajām kontaktlēcām, nepieciešama īpaši rūpīga kopšana. Tikai tad tās varēsi valkāt, neuztraucoties par savu acu veselību. Vienmēr nomazgā rokas pirms ieliec vai izņem lēcas, ik vakaru ievieto tās dezinfekcijas šķidrumā un uzglabā tām paredzētā lēcu konteinerī. Īpaši svarīgi izpētīt lēcu kopšanas nosacījumus ir tiem, kas ikdienā lēcas nenēsā. Ja iepriekš nav bijis saskarsmes ar pareizu lēcu aprūpi, ir viegli pieļaut kļūdas, kas, savukārt, var izraisīt dažādas nopietnas infekcijas un redzes problēmas.

Kur iegādāties krāsainās lēcas?

Ņem vērā, ka krāsainās kontaktlēcas nedrīkst iegādāties pirms neesi konsultējies ar optometristu. Tā kā lēcām ir dažādi izmēri un krāsainās lēcas var atšķirties no parastajām, speciālists palīdzēs tev izraudzīties piemērotākās.

Ja jau zini, kādas lēcas tev nepieciešamas, ietaupi laiku un pērc kontaktlēcas internetā. Interneta veikalā Lensor lēcas pieejamas par īpaši draudzīgām cenām, turklāt krāsaino lēcu izvēle šeit ir īpaši plaša – izvēlies sev tīkamās no astoņiem dažādiem lēcu veidiem.