Kredīts īpašuma atjaunošanai

kredīts pret ķīluLatvija atrodas visnotaļ patīkamā klimata joslā. Dažādas nopietnas dabas katastrofas mums iet secen – šeit nav postošu zemestrīču vai nemierīgu vulkānu, nav viesuļvētru vai visaptverošu plūdu, kas iznīcina visu savā ceļā. Tomēr dabas varenā spēka priekšā neviens  nav pilnīgi pasargāts. Pavasara pali, vētra, bargs sals vai negaiss var nodarīt nopietnu kaitējumu tavam īpašumam. Šādas situācijas visbiežāk nav iespējams iepriekš paredzēt un ieplānot – reti kurš nelaimei ir sagatavojies laikus. Tā gadījās arī manai radiniecei.

Mana tante jau aptuveni pirms desmit gadiem sasniedza pensijas vecumu. Pametusi darbu ciema bibliotēkā, viņa viena pati dzīvo nelielā viensētā laukos. Klusā un mierīgā dzīve viņai ļoti patīk – ir iekopts sakņu dārziņš, kūtī mitinās gotiņa, cūka un dažas vistas, bet, ja sagribas kompāniju, desmit minūšu gājiena attālumā dzīvo jaukā kaimiņiene. Ar pašas sarūpēto pārtiku un nelielo pensiju viņai pietiek, bet naudas, kā zināms, vienmēr varētu būt vairāk. Taču mana radiniece nekad nesūdzas – viņa saglabājusi apbrīnojamu dzīvesprieku un vienmēr uzmundrina arī visus pārējos ģimenes locekļus.

Es pati ar savu ģimeni mitinos pilsētā. Tanti regulāri apciemojam un cenšamies vienmēr atvest ko garšīgu vai palīdzēt saimniecības darbos. Dažkārt mēģinām palīdzēt arī finansiāli, taču arī pašiem ar iztikšanu mēdz būt visādi.

Pavasarī mūs negaidīti piemeklēja nelaime. Vienā no pirmajiem negaisiem tantes kūtiņā iespēra zibens. Lopiņus izpalīdzīgie kaimiņi paspēja izvest ārā, taču pati ēka nopietni cieta – bija pamatīgi apdedzis jumts un sienas.

Sapratām, ka kūti tik drīz atjaunot nevarēsim. Saimniecības ēka nebija apdrošināta, tāpēc nekāda kompensācija mums nepienācās. Uz kādu laiku lopiņus piekrita izmitināt kaimiņiene, taču tas nebija ilgtermiņa risinājums. Turklāt arī mana tante ļoti pārdzīvoja – nelielā saimniecība bija viņas prieks un acuraugs.

Apsvērām iespēju ņemt kredītu, taču vientuļai pensionārei ir grūti saņemt aizdevumu, savukārt mēs paši jau atmaksājām citu aizdevumu par dzīvokli. Arī pārdot īsti nebija ko – vienīgais tantes īpašums bija nelaiķa vīra traktors, taču tas bija nepieciešams, lai rudenī un pavasarī apkoptu laukus, savukārt vasarā vestu mājās sienu, kas ziemā vajadzīgs govij.

Vīrs ierosināja lūgt kredītu pret ķīlu. Ieķīlājot traktoru, būtu iespējams atjaunot kūti. Tā kā kaimiņi pieteicās darbos palīdzēt, vajadzīgā summa  nebūtu liela un drīz vien aizdevums būtu atmaksāts. Turklāt, ja mēs atrastu aizdevēju, kas noteiktu samērīgus ikmēneša maksājumus, daļu summas tante varētu atmaksāt no pensijas, bet daļu atlicināt mēs.

Nolēmām par labu MOGO kredītam pret ķīlu. Šis aizdevējs izsniedz aizdevumu, ļaujot ieķīlāt ne tikai automašīnas, bet arī citus transportlīdzekļus, un labprāt pieņēma arī mūsu traktoru. Pietam tehnika nebija jāatstāj – tante varēs traktoru izmantot visu to laiku, kamēr kredīta summa tiks atmaksāta. Esam ļoti gandarīti par sadarbību un nu jau divus mēnešus atbildīgi atmaksājam prasīto summu.