Kur ir atrodama OCTA POLISE?

OCTA poliseOCTA noteikti ir svarīga ikvienam transportlīdzeklim, kas redzams uz Latvijas ceļiem. Polise paredz segt zaudējumu vērtību, ja ar konkrēto mašīnu noteikti ir nodarīts kaitējums citas personas mantai vai veselībai. OCTAS polise noteikti ir obligāta, ja tās nav, tad piemērojams sods līdz simtu divdesmit eiro un 2 soda punkti. Octa polises darbība aptver visu Eiropu, EEZ un arī vēl dažas citas valstis.

Kā aprēķina OCTA cenu un vērtību?

Obligātās Civiltiesiskās Transportīdzekļa Apdrošināšanas cenas tiek aprēķinātas individuāli kā arī to ietekmē vairāki kritēriji. Katram, kurš kaut reizi ir saskāries ar OCTAs iegādi tiešsaistē, noteikti ir radies jautājums par BONUS-MALUS sistēmu. Šī sistēma balstās uz šofera prasmi braukt – soda punktiem un arī izraisīto negadījumu vēsturi. BONUS rāda bonusa punktus par braukšanu bez problēmām, savukārt MALUS rāda soda punktus.

Klientiem, kuriem viss noteikti ir kārtībā, tiek dota atlaide, šādi samazinot polises izmaksas. Šādas formas sistēma ne vien ļauj polises cenu noteikt proporcionāli riska lielumam, bet arī motivē autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Kā rēķina OCTA POLISES cenas?

OCTAs gala cenu mājas lapā neaprēķina balstoties tikai uz vienu vai arī diviem faktoriem. Vairāk kā desmit vairāki faktori tiek ņemti vērā no apdrošinātāja puses, lai noteiktu optimālo cenu polisei, kura domāta konkrētai automašīnai. Vērā tiek ņemts viss, ko tikai varam iedomāties, piemēram, transportlīdzekļa vecums, nobrauktie kilometri, automašīnas tips, OCTAs octa termiņš un tamlīdzīgi.

Svarīgi ir arī dati par transportlīdzekļa īpašnieku un citi faktori – deklarētā adrese, kāds ir automašīnas pielietojums, pat gadalaiks kurā polise tiek pirkta, nosaka ļoti daudz. Daudzi maldīgi uzskata, ka BONUS-MALUS klase ir vienīgais rādītājs, kas tiek ņemts vērā, aprēķinot cenas.

Octas cenas aprēķins.

Online plašumos ir atrodami dažāda formas kalkulatori, kuri parāda OCTA polises cenu un vērtību pie atšķirīgiem Latvijas apdrošinātājiem un parāda daudzas, sākot ar izdevīgāko. Lai arī informācija, ko lūdz ievadīt kalkulatoros, var atšķirties, gala informācija būs viena un tā pati. Cenu aprēķini tiek rādīti 3, sešu, deviņu un 12 mēnešu periodam un tur pat arī ir opcija polisi nopirkt elektroniski.

Jo garāks polises darbības ilgums, jo lētāka polise. OCTA polise tiešsaistē ir nopērkama dažu minūšu laikā. Pēc visu datu pievienošanas un arī samaksas izpildīšanas, OCTA tiek nosūtīta uz e-pastu.