KUR NOPIRKT GRANULU KATLUS UN GĀZES SILDĪTĀJUS?

ūdens sildītājs majaiIkviens no mumsvislabāk jūtas siltumā, neskatoties uz to vai atrodas telpās vai ārpus tām. Mūsu platuma grādos izplatītākās telpu un ūdens apsildes ierīces noteikti ir pilsētas centralizētā apkure un malkas plītis un krāsnis, kā arī dažāda veida boileri, lielākoties elektriskie.

Veikalos ir vairāk opciju parastajām ar malku kurināmajām plītīm un krāsnīm un centrālapkurei, kas bija un ir populārākie veidi, kā iekštelpās nodrošināt komfortu drēgnajos gada mēnešos.

Granulu apkures katli ir populārs risinājums iekštelpām, savukārt, piemēram, saimniecības ēkas vai garāžas apsildīšanai labākais risinājums ir gāzes sildītāji. Tie ir viegli pārvietojami arī ārpus telpām, piemēram, lapenes apkurei vēsos vasaras vakaros. Tāda tipa ūdens sildītājs ir ekonomisks un ļoti viegli lietojams. Taču, šāda tipa sildītājus nav paredzēts lietot istabās.

GRANULU KURINĀMĀ KATLI SILTUMAM MĀJĀS

Ja runa ir par apkures katliem, tad nepieciešams izprast kāda veida ierīce būs piemērotākā tieši Jūsu mājoklim. Lai to izdarītu, ir vajadzīgs izpētīt dažādus kritērijus, piemēram, kāda modeļa mājā apkures iekārta vajadzīga, cik liela ir apsildāmās telpas platība, kādi kurināmā tipi tiks izmantoti, cik bieži un daudz kurināšanās procesā ir jāiesaistās cilvēkam, un tamlīdzīgi.

Savukārt boileru izvēlē nozīmīgi noskaidrot kādas tehnoloģijas boileris ir aktuāls, respektīvi, parastais ar tvertni vai caurteces režīma boileris, cik daudz enerģijas tērē ūdens uzsildīšana vai arī cik liela tilpuma tvertne ir boilerim.

Nepieciešams izvērtēt arī apkures katlu un boileru izmaksas periodā, kad to lietošana nav tik aktīva kā ziemas mēnešos. Gāzes boileri ir populāra izvēle to ļaužu vidū, kuriem nav vēlēšanās ūdeni sildīt, ar elektrību. Tiem ir automatizēta jaudas regulācija un nebūs jāuztraucas par to, ka varētu būt problēmas ar siltā ūdens daudzumu un patēriņu.

KAS IR CENTRALIZĒTIE APKURES KATLI?

Pēdējos gados klientu starpā viena no biežākajām opcijām ir granulu apkures katli. klientuGranulu katli ir piemērots risinājums aizņemtiem klientiem un tiem, kuri vēlas, lai apsildes process norisinātos automatizēti. Kurināmais tajos ir jāievieto aptuveni vienu reizi 7 dienās un viss tālākais process norisinās automātiski.

Samērā svarīgi, lai netiktu pārrauta elektroenerģijas padeve pkures katlam, jo bez tās katls nestrādās. To dēvē par vienu no izdevīgākajiem apkures tipiem.