Kur noteikti ir vislētākā OCTA POLISE?

octa izmaksasVisiem transportlīdzekļiem, kas pārvietojas pa mūsu ceļiem ir obligāta nepeiciešamība pēc OCTA, jeb Obligātās Civiltiesiskās mašīnas Apdrošināšanas. Jebkāda tipa civiltiesiskā apdrošināšana paredz zaudējumu atlīdzināšanu, kura radīta trešajām personām. Pārvietošanās ar transportlīdzekli, kuram nav nopirkta vai atjaunota OCTA apdrošināšana, ir pretlikumīga un, situācijā, ja tiekat pieķerts uz ceļa ar šo auto, ir jārēķinās ar sekām.

Ja auto īpašnieks tiek pieķerts braucot bez OCTAS polises, tiek piešķirti 2 soda punkti kā arī naudas sods līdz 120 eiro. Ja neapdrošināta automašīna izraisa avāriju vai nodara bojājumus cilvēka veselībai, izmaksas būs jāsedz no savas kabatas. OCTAs polise darbojas visā ES, EEZ, UN arī Šveicē, Andorā kā arī Serbijā.

Kas nosaka polises gala cenu?

OCTA polises izmaksas ir atšķirīgas katram autovadītājam un to ietekmē vairāki kritēriji. BONUS – MALUS sistēma ir viens no noteicošajiem standartiem izmaksas aprēķināšanā. Šāda sistēma balstās uz vadītāja prasmi braukt – soda punktiem un arī izraisīto negadījumu vēsturi. BONUS rāda bonusa punktus par braukšanu bez problēmām, taču MALUS rāda soda punktus.

Tiem klientiem, kuriem viss ir kārtībā, tiek dota atlaide, šādā veidā samazinot polises izmaksas. Šāda sistēma ne vien ļauj polises cenu aprēķināt proporcionāli riska lielumam, bet arī motivē autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Kā aprēķina OCTA POLISES cenas?

Nav viens noteicošs kritērijs tam, kas nosaka octa izmaksas visizteiktāk. Daudziem par pārsteigumu, gala cenu aprēķins tiek veikts, balstoties uz vairāk kā 10 dažādiem faktoriem, saistītiem ar automašīnu pašu un arī tās īpašnieku. Vērā tiek ņemts viss, ko vien varam iedomāties, piemēram, transportlīdzekļa vecums, nobrauktie kilometri, automašīnas tips, OCTAs polises termiņš un tamlīdzīgi.

Vērā ņem arī ne tik populārus kritērijus, piem. automašīnas šofera vecumu, iespējams, pat dzimumu, deklarēto adresi, transporta pielietojumu, gadalaiku, kurā polise tiek pirkta un daudzus citus. Kā redzams BONUS – MALUS, noteikti ir tikai viens no daudzajiem faktoriem, kuri tiek ņemti vērā, apdrošinātājam nosakot octa izmaksas.

Cik man maksā OCTA POLISE?

Vairākās interneta vietnēs, tostarp apdršinātāju mājas lapās, ir iespējams iegūt dažāda veida kalkulatorus, kas izrēķina polises cenu un arī piedāvā to arī uzreiz nopirkt. Visbiežāk vajadzīgs ievadīt transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un arī apliecības numuru, un tālāk viss notiek automātiski. Apdrošinātājs saņem datus no vairākām, kopā apvienotām datu bāzēm un klientam tiek sniegts optimālais izmaksu risinājums. Pēc octa iegādes, tā tiek nosūtīta uz e-pastu.