Kurš ir labākais veļas žāvētājs?

veļas žāvējamā mašīna internetāIkviena mājsaimniecībā tiek mazgāta veļa. Protams, tā tiek arī žāvēta. Bieži vien drēbju ir tik daudz, ka tās nav kur likt, jo visa vannasistaba un arī žāvēšanas dēļi ir apkarināti ar drēbēm. Privātmājās cilvēki izkarina drēbes ārā uz virvēm, dzīvokļos drēbes tiek žāvētas visur.

Tomēr ir iespējams iegādāties arī veļas žāvētāju, tādā veidā vienkāršojot savu ikdienu. Tā ir iespēja daudz ātrāk un efektīvāk izžāvēt ceļu. Lai iegādātos pašu labāko veļas žāvētāju ir nepieciešams saprast kādas ir katras ierīces atšķirības, jo tikai tādā veidā iespējams atrast piemērotāko veļas žāvētāju tieši tavai situācijai.

Kam jāpievērš uzmanība?

Izvēloties piemērotāko veļas žāvētāju, protams, nepieciešams pievērst uzmanību tam, kāds ir veļas žāvētāja izmērs jeb ietilpība. No tā lielā mērā būs atkarīgs tas, cik daudz veļas varēsi izžāvēt vienā piegājienā. Ja tev nav daudz veļas, jo dzīvo viens, tad vari iegādāties veļas žāvētāju ar mazāku ietilpību.

Savukārt, ja tev ir ģimene, tad noteikti būs nepieciešama veļas žāvējamā mašīna ar lielāku ietilpību, tādā veidā varēsi izžāvēt visas drēbes vienā vai divos piegājienos.

Veļas žāvētāju veidi

Mūsdienās ir pieejami divi veļas žāvētāju tipi. Paši izplatītākie ir ventilācijas un kondensācijas žāvētāji. Ventilācijas žāvētāji virza karsto gaisu cauri drēbēm, tādā veidā iztvaiko mitrums, kas iziet pa ventilācijas cauruli. Jārēķinās, ka šāda veida veļas žāvētāji cenas ziņā ir izdevīgāki, tomēr būs jārēķinās arī ar to, ka tie patērēs vairāk elektroenerģijas.

Savukārt kondensācijas veļas žāvējamā mašīna uzkrāto mitrumu neizvada pa ventilācijas cauruli, bet gan tas krājas iekšā speciālā ūdens tvertnē, ko iespējams noņemt vai arī tas tiek izvadīts pa tiešo kanalizācijā.

Žāvēšanas režīmi

Ir vairāki žāvēšanas režīmi. Ir tādi, kuri žāvē veļu, vadoties pēc auduma tipa. Attiecīgi, tu varēsi izvēlēties, vai drēbes ir zīda, kokvilna vai vilnas, un attiecīgi veļas žāvētājs sāks darboties šādā režīmā. Tāpat iespējams arī to žāvēt pēc veļas tipa. Tas nozīmē, ka tev būs jānorāda, kas tiks žāvēts – džinsi, gultas veļas, apavi u.c., un attiecīgi veļas žāvētājs pielāgos režīmu tieši šim gadījumam.

Mūsdienās tehnoloģijas ir gājušas uz priekšu, tāpēc tiek piedāvātās arī dažādas citas funkcijas, piemēram, “pretburznīšanās” vai “vieglās gludināšanas” funkcija. Tādā veidā varēsi būt pārliecināts, ka pēc žāvēšanas nebūs jāsatraucas, ka veļa ir saburznīta un katru no apģērba gabaliem nepieciešams gludināt.

Pirms veļas žāvētāja iegādes noteikti nepieciešams saprast, vai mājās ir pietiekami daudz brīvas vietas, lai varētu šo ierīci tur novietot.

Pirms veļas žāvētāja iegādes noteikti vajadzētu izmērīt pieejamo vietu, lai varētu saprast, vai konkrētā ierīce ietilps tavā mājoklī. Tādā veidā varēsi būt pārliecināts, ka veļas žāvētājs ietilps tavā mājā bez problēmām!