Mājokļa telpu ģenerālā tīrīšana – kam vajadzētu pievērst vislielāko uzmanību?

žalūzijasAtnākot pavasarim, cilvēkiem dabiski rodas vēlme nomazgāt logus, lai saules stari un gaišums nāktu viņu telpās. Taču ir arī cilvēki, kas ik gadu veic savā mājoklī ģenerālo tīrīšanu, sākot no cītīgākas grīdu mazgāšanas, līdz visu plauktu un skapju izkārtošanai un visa liekā izmešanai.

Atklāsim vietas mājoklī, kur bieži vien uzkrājas visvairāk putekļu, bet mēdzam tās aizmirst tīrīšanas laikā.

Paklāji un mīkstās mēbeles

Šajās vietās visvairāk uzkrājas putekļi, kurus mēs it kā neredzam, taču viņi tur ir un var radīt arī alerģiskas reakcijas. Vismaz vienu reizi gadā paklājus un mīkstās mēbeles vajadzētu tīrīt ķīmiski vai veikt mitro tīrīšanu. Šobrīd ērti mājas apstākļos to vari izdarīt, noīrējot mitro putekļu sūcēju, kas paredzēts tieši mēbeļu tīrīšanai. Ar šo putekļu sūcēju vari tīrīt, izmantojot tikai ūdeni, vai arī pievienojot speciālu ķīmiju. Pēc tīrīšanas redzēsi, ka mēbeles kļuvušas tīrākas, vizuāli izskatīgākas un pazuduši pleķi, kas agrāk likušies neiztīrāmi.

Aizkari un žalūzijas

Aizkari un žalūzijas sevī uzņem putekļus katru dienu, tādēļ brīdī, kad mazgā logus, neaizmirsti arī par tiem. Aizkarus vari saudzīgi izmazgāt ar rokām vai veļas mašīnā. Pēc tam vari tos slapjus karināt atpakaļ, lai tie labāk izžūst un Tev tie vēlāk nebūtu jāgludina, jo, tādejādi, tie paši atgūs savu formu.

Žalūzijām vari veikt sauso tīrīšanu, izmantojot putekļu sūcēju, vai saudzīgi mērcēt ziepjūdenī, ja Tev ir auduma žalūzijas.

Lampas

Lampas un lustras gada laikā uzkrāj uz sevis ļoti daudz putekļu, mazo mušiņu un virtuvē arī taukus. Tās noteikti vajadzētu iekļaut savā ģenerāltīrīšanas plānā.

Telpaugi

Reizi gadā derētu pārliecināties vai Tavi telpaugi jūtas labi savā augsnē. Izvērtē, vai tos nevajag pārstādīt jaunā augsnē, lielākā podiņā. Pārstādot, pievērs uzmanību augsnes struktūrai un izvēlies katram augam piemērotāko. Noteikti notīri no augiem putekļus, kas kavē auga fotosintēzi un palutini tos ar ūdens dušu, kas tos atdzīvinās un liks Tavā mājoklī tiem justies vēl labāk.