Maksā Tieši par to ko aizņemies –  kredītlīnija

Kredītlīnija Latvijas iedzīvotājiem tiek piedāvāta jau labu laiku, bet tikai retais zina, kas īsti slēpjas zem šī vārda un kādus noteikumus šis kredīta veids paredz. Ja esi viens no tiem, kas nezina, kas ir kredītlīnija vai arī vēlies iegūt papildus zināšanas par šo piedāvājumu – esi  nonācis īstajā vietā, jo mēs vēlamies pastāstīt Tev visu par un ap kredītlīniju, lai atbildētu uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.

Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnija ir būtībā līdzīgs pakalpojums, kā tas, ko piedāvā bankas ar kredītkaršu palīdzību. Klientam tiek ieskaitīta konkrēta naudas summa, ko viņš pēc saviem ieskatiem var izmantot. To, kādu summu klients vēlas, viņš var izvēlēties pats. Tas pats attiecas arī uz termiņu. Atšķirībā no citiem kredītu veidiem, kredītlīnijas procentu likme veidojas tikai no tās summas, ko klients reāli iztērē. Piemēram, ja klients aizņemas 1000 eiro, bet iztērē tikai 500 eiro no viņam piešķirtās naudas summas, procentu likme tiek aprēķināta tikai no šiem 500 eiro nevis no visas pilnās summas. Noteikti esi pamanījis, ka citu kredītu noteikumi paredz to, ka procenti jāmaksā par visu piešķirto naudas summu nevis tikai par to, kuru esi iztērējis. Tādā veidā klients kļūst par savu finanšu pārvaldnieku, un viņš pats var izvēlēties, cik lielu naudas summu iztērēt. Kredīts tiek piešķirts uz klienta norādīto bankas kontu, ar viņa paša izvēlēto termiņu. Gadījumā, ja klients aizņemas, piemēram, 500 eiro ar termiņu uz 2 mēnešiem, un šo divu mēnešu laikā tiek iztērēta visa naudas summa, klientam ir nepieciešams atmaksāt kredītlīniju un noteiktos procentus, lai varētu aizņemties nākamo kredītlīniju.

Kā saņemt kredītlīniju?

Aizņemšanās noteikumi ir ļoti līdzīgi citu kredītu veidu noteikumiem. Lai aizņemtos, Tev ir nepieciešams izvēlēties aizdevēju pie kura vēlies aizņemties. Kad tas izdarīts, nepieciešams aizpildīt kredītlīnijas pieteikuma formu, kurā nepieciešams norādīt informāciju par sevi, kā arī kredītlīnijas vēlamo summu un termiņu. Katram aizdevējam ir savi noteikumi pēc kādiem tiek piešķirts kredīts, kā arī atšķiras summas un termiņi. Bieži vien cilvēki ir neizpratnē kāpēc viņiem tiek atteikta kredītlīnija. Ir vairāki iemesli, kāpēc aizdevējs klientam var atteikt kredītlīniju. Viens no populārākajiem iemesliem – vecums. Katrs aizdevējs nosaka vecuma ierobežojumu. Piemēram, ja aizdevēja noteiktais vecums ir 20-75 gadi, bet klientam ir 19 gadi, tas nozīmē, ka kredītlīnija tiks atteikta, jo nav sasniegts noteikumos paredzētais vecums. Otrs iemesls, kāpēc bieži vien tiek atteikta kredītlīnija, ir neregulāri ienākumi. Gluži tāpat kā aizņemoties citus kredīta veidus, arī aizņemoties kredītlīniju, ir nepieciešams norādīt savus ienākumus, kā arī izdevumus. Ja ienākumu līmenis ir pārāk mazs, tad aizdevējs var lemt par negatīvu atbildi kredītlīnijas saņemšanā. Savukārt, ja ienākumi ir pietiekoši, tad kredīts tiek piešķirts. Savukārt trešais populārākais iemesls, kāpēc tiek atteikta kredītlīnija, ir tāds, klientam ir sabojāta kredītvēsture. Ja klients pagātnē nav nomaksājis kādu kredītu, tad kredītlīnija netiks piešķirta. Aizdevējiem ir pieeja datu bāzei, kurā tiek parādīta informācija par katru klientu un viņa parādsaistībām. Ja esi iepriekš nonācis parādnieku sarakstā, tad kredītlīnija netiks piešķirta, jo aizdevējam nav garantijas, ka būsi spējīgs laicīgi atdot iegūto summu. Savukārt, ja viss ir kārtībā un arī informācija ir norādīta precīza, tad jau pāris minūšu laikā saņemsi atbildi, vai kredīts ir piešķirts.