Mazāk kabatā, bet vispār vairāk lietu, ko var paņemt līdzi.

sporta somasKabatā žvadz sīknauda, atslēgas, vēl kāds dokuments, salvešu paciņa… un, kur lai ieliek maiņas apavus vai vismaz cimdus un šalli, kurus noteikti noņemšu, kad paliks par karstu sabiedriskajā vai veikalā? Atkal pazaudēšu!

Visnotaļ ikdienišķas pārdomas, kuru gala rezultātā ne viens vien no mums dodas iegādāties kādu nebūt somu – cik nu pēc izmēriem un vajadzībām lielu viņam nepieciešams.

Un lai gan somu veidu, izmēru, formu, krāsu ir tikpat daudz, cik spējam iztēloties (un vēl nedaudz vairāk, jo dizaineri nesnauž un apdruku veidi vai somu izmēri un formas sniedzas bezgalībā), tad mums piemērotākie un vajadzīgie ir vien patiesi nedaudz.

Sieviešu somiņas, plecu somas, portfeļi, sporta somas, datora somas un tā tālāk. Katram dzīves gadījumam, mēŗkim vai nepieciešamībai varam iegādāties savu somu. Protams, var arī apvienot – vienu somu izmantojot vairākiem mērķiem. Tomēr ir arī robežas – sporta somas uz teātri nenesīsim, kamēr ikdienā – lūdzu, ne tikai uz sporta zāli vien var doties ar sporta somu rokās. Ar portfeli uz pirti neiesim un čemodānu ikdienā un darbu sev līdzi nevilksim.

Lūk, jau nedaudz absurds sanāk. Tomēr doma saglabājas – katrai dzīves vajadzībai piemērota sava soma. Un tad vien varam izvēlēties – ierobežot savas darbības, ierobežot somu skaitu skapī vai vienkārši likt visu nepieciešamo kabatās!

Kabatās būs neētri – jo īpaši, botes, treniņtērpu un portatīvo datoru… Ja bez teātra somiņas vai portfeļa vēl varam iztikt, tad vismaz vienu mugursomu, koferi, rokassomiņu un sporta somu mājās vajadzētu gan. Lielām somām ir priekšrocība – varam salikt vairāk mantu. Mīnuss – lielas somas tālu un ilgi nest negribēsies (ja vien nav ritentiņu vai plecu lenču)…

Bet vispār – kāpēc daudz filosofēt – ielūkojamies veikalu piedāvājumā (arī somu veikalu taču netrūkst), lai saprastu – somas nemaz nav tik dārgas! Un ja vien skapī pietiek vietas – lūdzu, izvēlamies tādas somas, kā vien sirds kāro un katru dienu kaut staigājam ar savu! (Starp citu – neparocīgi – vienmēr kādā somā paliek kaut kas, ko noteikti ievajagas tieši tad, kad līdzi ir cita soma. Mazāk ir vairāk! Bet kvalitatīvāk…).