Muskuļu spazmas un distonija

muskuļu spazmas un muskuļu distonijaPasaulē ir daudz slimību un viena ir baisāka par otru. Visbaisākās ir tās, kas sakropļo cilvēku vai arī liek cilvēkam pāragri aiziet no šīs pasaules. Ņemot vērā to, ka organismā visas orgānu sistēmas ir saistītas, tad saprotas, ka viena slimība var atstāt iespaidu uz visu ķermeni, ļaunākajā gadījumā arī uz mentālo un garīgo attīstību. Muskuļu distonija, vienkāršāk runājot, ir muskuļu spazmas, kuru iespaidā atsevišķas ķermeņa daļas nekontrolēti kustās, raustās, trīc un griežas. Smagākos gadījumos ir iespējamas arī fiziskas kroplības, kas apkārtējiem liek domāt, ka slimniekam ir garīga atpalicība, lai gan muskuļu distonija nekādā veidā neietekmē cilvēka garīgo attīstību.

Kādēļ rodas muskuļu distonija un muskuļu spazmas?

Ārsti joprojām strīdas par to, kas īsti ir šīs slimības pamatā. Respektīvi – kas ir tās izraisītājs. Tā var būt gan pārmērīga fiziska slodze, gan stress, pārstrādāšanās kā arī dažādas traumas, turklāt, arī dažiem medikamentiem muskuļu spazmas var būt arī kā blakusparādība. Diemžēl, pat mūsdienās, kad diagnosticēšanas iespējas ir daudz un dažādas, muskuļu distoniju ir iespējams diagnosticēt tikai tad, kad ir parādījušās pirmās pazīmes un simptomi. Šai slimībai var būt arī tādas izpausmes kā trīce un raustīšanās un dažkārt kļūdaini to pieņem par Parkinsona slimību, kas ir pavisam savādāka veida saslimšana un prasa savādāku ārstēšanu.

Kā tas izpaužas?

Spazmu un distonijas simptomi var būt dažādi. Nemaz nav tik reti gadījumi, kad vienīgais, ko cilvēks nespēj darīt, ir rakstīt ar pildspalvu, bet var darboties ar datoru, gatavot un veikt ikdienas darbus. Nav noteikts laiks pēc intervāla, cik bieži spazmas uznāks, tādēļ tās var uznākt pēkšņi un visnepiemērotākajos brīžos, piemēram, vadot automašīnu.  Smagākie saslimšanas gadījumi pilnībā paralizē pacientu un fiziski viņu sakropļo.

Kā var palīdzēt botulīna injekcijas?

Pareiza ārstēšana ir nepieciešama jebkurai slimībai, tādēļ, par vienu no vislabākajiem līdzekļiem, kas atzīts šis slimības ārstēšanai, ir botulīns. Šīs botulīna injekcijas ārstē ne tikai cerebrālo trieku, bet arī muskuļu spazmas un distoniju. Šo metodi pasaulē veiksmīgi pielieto jau 25 gadus, bet Latvijā 20. Daudzi uzskata, ka botulīns ir tikai bagāto cilvēku cīņa pret novecošanu un krunciņām, taču kosmetoloģijā to lieto tikai 10 gadus, salīdzinoši ar 25 gadiem medicīnā. Botulīna injekcijas distonijas slimniekiem palīdz pilnvērtīgi dzīvot, nevis eksistēt sāpēs un mocīties, kā arī novērš ārēju fizisku defektu izpausmes. Botulīna injekcijas darbības laiks ir vidēji no 3 mēnešiem, līdz pusgadam. Iedarbības laiks ir atkarīgs no slimības smaguma un komplicētības, respektīvi, vai pacientam ir tikai muskuļu distonija vai vēl kāda slimība un distonija tikai simptoms. Cilvēkiem varētu šķist baisi tas, ka kā vienam no populārākajām zālēm pret pasaules baisākajām slimībām ir inde, taču tā ir atšķaidīta un pilnveidota, lai nekaitētu, bet gan palīdzētu!

Informācija iegūta no botulinainjekcijas.lv portāla.