Naudas taupīšanas stratēģijas: mazas pārmaiņas, kas atnest lielus rezultātus

naudas aizdevums celojumamVēloties ietaupīt mājokļa labiekārtošanai, ceļojumam vai kādiem citiem finansiāliem mērķiem, jāsāk ar skaidra plāna izveidi – cik naudas šim mērķim nepieciešams un cik daudz laika tam atvēlēts? Kad mērķis ir nodefinēts un skaidrs, nākamais solis ir atrast veidus, kā ietaupīt, lai plānu īstenotu pēc iespējas veiksmīgāk.

Lūk, daži ieteikumi, kas var noderēt!

Pieslēdz automātisko maksājumu

Ja esi nolēmis uzkrājumu veidot bankā, lieti noderēs automātiskā maksājuma pieslēgšana – izvēlies summu, kā arī pārskaitījuma datumu un pārējo paveiks banka. Tas ir lielisks veids, kā nenovirzīties no mērķa dažādās neparedzētās situācijās – pārskaitījums uz uzkrājumu kontu tiek veikts, neatkarīgi no apstākļiem un Tev jāmācās iztikt ar to summu, kas pieejama.

Netērē visus neplānotos ienākumus

Saņem negaidītu prēmiju vai dāvinājumu? Nesteidzies iztērēt visu – daļu no saņemtā, piemēram, 30 %, vari novirzīt uzkrājumam.

Atsakies no finansiāli neizdevīgiem ieradumiem

Mainīt ieradumus šķiet biedējoši un grūti? Taču padomā, cik daudz naudas varēsi ietaupīt, ja atmetīsi smēķēšanu vai pārstāsi dzert piecas kafijas krūzītes dienā. Turklāt ierastā kārtība jau nav jāmaina tūlīt un nekavējoties, to var darīt pamazām, tādā veidā pakāpeniski sarodot ar jauninājumiem.

Ievies korekcijas atpūtas plānos

Mums katram ir mīļi ieradumi un tradīcijas, no kā nevēlamies atteikties – satikšanās ar draugiem iecienītajā kafejnīcā, kino apmeklējums vai ballīte līdz rīta gaismai. Tas viss ir lieliski, taču, lai no tā neciestu Tavs budžets, vari ieviest dažus jauninājumus. Piemēram, samazini kafejnīcu apmeklējumu ikdienā, lai brīvdienās to varētu apmeklēt kopā ar draugiem un uzrīko kino vakaru vai draugu ballīti mājās. Tas dzīvē ienesīs jaunas vēsmas un palīdzēs papildināt iekrājumu kontu.

Atmaksā kredītu

Reizēm, kad steidzami vajadzīga nauda, aktuāli kļūst aizdevumi. Tie var palīdzēt visdažādākajās situācijās, tomēr vienmēr jāatceras, ka tie ir arī jāatmaksā laikus. Ja esi noformējis kādu kredītu, tā atmaksu izvirzi kā prioritāti. Pirmkārt, tas mazinās stresu, otrkārt, ja aizdevumu atdosi ātrāk par līgumā noteikto termiņu, varēsi ietaupīt procentos aprēķināto un to novirzīt citu, daudz svarīgāku, mērķu sasniegšanai.

Izaicini sevi

Ir vēl daži vienkārši veidi, kā papildināt savu uzkrājumu kontu. Piemēram, ik vakaru pārbaudi sava maka saturu un krājkasītē ieber visas tajā esošās monētas. Mēneša beigās šo summu novirzi uzkrājumam.

Labs variants ir arī apņemties ik nedēļu ietaupīt noteiktu naudas summu – piemēram, 5 eiro. Iespējams, tas nozīmēs, paiet garām našķiem lielveikalā un neiegādāties kārtējo kafijas krūzi iemīļotajā kafejnīcā. Taču ieguvums būs daudz lielāks par zaudējumu – ik nedēļu ietaupot kaut tikai 5 eiro, pēc gada savu uzkrājumu būsi papildinājis par aptuveni 260 eiro.

Uzkrājumu veidošana ir vienkāršs uzdevums, ja ir skaidrs mērķis un plāns, kā to īstenot. Esi radošs un pierādi pats sev, ka pat mazas pārmaiņas var atnest teicamus rezultātus.