OCTA cena – Kā tā rodas?

 

       toyota prius automašīna

    Bieži vien mēs redzam daudz un dažādus pakalpojumus un preces, kuras var iegādāties par salīdzinoši lielām cenām. Rodas neizpratne, un nevar īsti saprast kādēļ cena ir tik liela. Redzot šādas cenas rodas jautājums – no kā tad cena sastāv?

            OCTA ir obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un ir nepieciešama ikvienam sauszemes transportlīdzeklim. Tāpat kā visam, ko ir iespējams iegādāties arī OCTA cenu ietekmē dažādi faktori.

            Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas var ietekmēt OCTA cenu ir apdrošināšanas termiņš. Izdevīgāk ir iegādāties OCTA uz 12 mēnešiem nevis uz 3 mēnešiem. Cenu ietekmē arī automašīnas tips, kas nozīmē, ka par autobusiem un kravas automašīnām ir jāmaksā lielāka OCTA nekā par vieglajām automašīnām. Transportlīdzekļiem ar lielāku masu ir arī jāmaksā dārgāka OCTA. Transportlīdzekļa vecums arī ietekmē OCTA cenu, jo automašīnas, kuras ir jaunākas ir lielāka OCTA nekā tām automašīnām, kurām jau ir 10 gadi. Svarīgs faktors ir arī transportlīdzekļa vieta, jo ir pilsētas, kurās ir intensīvāka satiksme, piemēram, Rīga un tās rajoni, kur būs dārgāka OCTA nekā transportlīdzekļiem, piemēram, Valmierā. OCTA uzņēmumu mašīnām arī izmaksās vairāk nekā OCTA privātpersonu transportlīdzekļiem, jo bieži vien ar automašīnu brauc vairāki vadītāji un izmanto biežāk. OCTA cenu ietekmē arī transportlīdzekļa izmantošanas veidu. Tas nozīmē, ka taksometriem būs dārgāka OCTA. Varētu teikt, ka pats svarīgākais no ietekmējošajiem faktoriem ir transportlīdzekļa vadītāja braukšanas vēsture. Ir svarīgi vai transportlīdzekļa vadītājs izraisa bieži satiksmes negadījumus vai gandrīz nekad. Kā arī vai transportlīdzekļa vadītājs ir tikko ieguvis transportlīdzekļa vadītāja apliecību vai jau vairākus gadus. Transportlīdzekļa vadītāja vēsture tiek vērtēta ar Bonus Malus sistēmas palīdzību, kura parāda kādā klasē ir transportlīdzekļa vadītājs un līdz ar to piemērojamā atlaide vai piemaksa OCTA polisei. Lai varētu uzzināt savu Bonus Malus ir iespēja doties uz Latvijas transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja mājas lapu un apskatīt savu Bonus Malus klasi.

            Compensa piedāvā OCTA polisi ar konkurētspējīgu cenu. Compensa OCTA polisi ir iespējams iegādāties ar interneta starpniecību. Nepieciešams doties uz Compensa mājas lapu un tur var iepazīties tuvāk ar Compensa OCTA piedāvājumu kā arī aprēķināt savu OCTA cenu. Nepieciešams ievadīt transportlīdzekļa datus, pēc kuriem tiek aprēķināti un piedāvāti dažādi varianti, no kuriem ir iespējams izvēlēties sev piemērotāko, un visbeidzot atliek vien noformēt savu Compensa OCTA polisi un to iegādāties.

            Compensa darbojas jau ļoti daudz gadus apdrošināšanas tirgū un ir pierādījusi sevi kā uzticamu un drošu partneri. Compensa domā ilgtermiņā tādēļ vēlas piedāvāt saviem klientiem tikai kvalitatīvu pakalpojumu, jo klienti to novērtēs un vēlēsies atgriezties. Ilgā gadu pieredze ir parādījusi Compensa apdrošināšanas uzņēmumu par uzticamu un atbildīgu. Compensa OCTA noteikti būs lieliska izvēle tavam transportlīdzeklim.