Padomi vasaras riepu izvēlē

vasaras riepas apzīmējumsSākoties pavasara sezonai, autovadītāji sāk aktīvi domāt par ziemas riepu nomaiņu uz vasaras riepām. Lai arī jūs varētu savu automašīnu pienācīgi sagatavot siltajam laikam, iesakām ņemt vērā šos noderīgos padomus.

Kāds ir piemērotākais laiks riepu maiņai?

CSDD noteikumi paredz, ka vasaras riepas savam transportlīdzeklim varat likt jau, sākot no 1.marta, bet, piemēram, radžotās riepas drīkst lietot līdz 1.maijam. Lai arī pavasarī dienas laikā gaisa temperatūra ir salīdzinoši augsta, nakts laikā tā vēl joprojām mēdz noslīdēt līdz pāris grādiem, kas attiecīgi arī rada bīstamus apstākļus autobraucējiem. Lai izvairītos no negadījumiem, ieteicams sagaidīt siltu laiku un tad mainīt riepas. Protams, ja jūtaties pietiekami zinoši un esat prasmīgi šoferi, varat to darīt arī ātrāk, proti, sākot no 1.marta.

Kas jāievēro, mainot auto riepas?

Pirmkārt, jāņem vērā tas, cik nodilušas ir riepas. Ja var redzēt, ka nodilums ir nevienmērīgs, ir jānoskaidro, kāda ir riteņu ģeometrija. Lai nodilums būtu vienlīdzīgs, ieteicams riepas mainīt vietām, jo priekšējām riepām ir tendence nodilt ātrāk nekā aizmugurējām.

Kas jāzina par riepu uzglabāšanu?

Kad veicat riepu nomaiņu, ziemas riepas un arī diski ir jānomazgā, lai noņemtu dažādas ķīmiskās vielas, kas uz ceļiem tiek kaisītas, lai novērstu slīdēšanu. Ja tie ilgstoši pārklāj riepas, var sākties disku korozija, kā arī gumijas nodilšana. Riepas noteikti nedrīkst uzglabāt āra apstākļos, zem klajas debess, jo lietus, saule un sals tās sabojās.

Vai ziemas riepas drīkst izmantot arī vasarā?

Tā kā ziemas riepu materiāls atšķiras no vasaras riepām, jāzina, ka aukstajai sezonai piemērotās riepas var izmantot, ja gaisa temperatūra nepārsniedz +5 grādus. Augstākā temperatūrā tās ļoti ātri nodils, radīs lielāku troksni, degvielas patēriņu, kā arī nebūs tik stabilas uz ceļa. Turklāt ar radžotām riepām vasaras sezonā braukt nedrīkst.

Vai M+S riepas var lietot dažādās sezonās?

Ja riepas ir kvalitatīvas un ražotas tieši ziemas apstākļiem, tās nevajadzētu lietot vasarā savukārt labas vasaras riepas (uz kurām nav redzams vasaras riepas apzīmējums M+S, kas nozīmē Mud and Snow – dubļi un sniegs) nevajadzētu lietot ziemā, tādēļ ikvienam auto īpašniekam vajadzētu būt diviem riepu komplektiem – katrs savai sezonai.

Kā izvēlēties riepas?

Joprojām viens no svarīgākajiem kritērijiem, kuru cilvēki ņem vērā, iegādājoties ziemas un vasaras riepas, ir finansiālās iespējas. Parasti riepas iedalās trīs klasēs – augstākajā, vidējā un lietoto riepu klasē. Protams, ja vēlaties ietaupīt, varat izvēlēties lietotas riepas, taču jāņem vērā, ka tām var būt defekti, kurus sākotnēji nemaz tik viegli nevar pamanīt. Jaunas vidējās klases riepas ir tikai nedaudz zemākas kvalitātes nekā dārgākās riepas, taču, salīdzinot ar lietotajām, tās ir daudz labākas.