Par ko jāpadomā pirms atlūgumu rakstīšanas?

ātrais kredīts internetāJa strādā darbu, kas Tev ir jau sen apnics, neredzi tajā prieku, potenciālu vai izaugsmi, tad, iespējams, ir laiks mainīt dzīvi un doties jauna darba meklējumos. Izaicinājumi bieži vien ir tepat aiz stūra, tomēr vēlme ko mainīt savā dzīvē un uzdrošināties to darīt nav viens un tas pats, tapēc pirms sper lielo soli, lai mainītu darba vietu, izlasi mūsu ieteikumus, par ko būtu jāpadomā pirms raksti atlūgumu.

Vai Tev ir skaidrs, kur dosies strādāt?

Ja esi savā darba vietā nostrādājis kādu ilgu laiku, tad mainot darbu, Tev jābūt drošam, ka ir jauna vieta, kur dosies strādāt.

Dažkārt cilvēku ekspektācijas ir, ka jauno darbu iegūt būs viegli, tomēr, ja maini nozari vai profesiju, bieži vien darba devēji uzreiz nedod priekšroku Tavai kandidatūrai nelielo zināšanu dēļ. Tev jāsaprot, vai jaunajā darba vietā Tevi jau gaida, vai arī Tev nāksies papūlēties un beigās nepaliec bez neviena darba- ne iepriekšējā, ne kārotā.

Vai Tev ir uzkrājums?

Ja darba maiņa no Tevis prasīs nelielu pauzi starp tiem, tad esi pārliecināts, ka vari to atļauties finansiālā ziņā. Gadījumā, ja zini, ka pauze būs neliela, tad vari rakstīt atlūgumu un gatavoties jaunajam darbam vai to meklēt. Taču to labāk darīt tad, kad finansiāli esi tam nodrošinājies, Tev nav kredītu, piemēram, https://www.ferratum.lv/lv/atrie-krediti, jo mainot darbavietu, pirmajos mēnešus ienākumi var būt mazāki, nekā līdz šim.

Vai aizejot no darba Tu meklēsi jaunu darbu vai kļūsi par bezdarbnieku?

Gadījumā, ja esi nolēmis ilgtermiņā meklēt savu pamatdarbu, tad rakstot atlūgumu Tev ir jāvienojas ar vadību, ka tas ir uz abpusēju vienošanos, jo gadījumā, ja tas tā nebūs, tad stājoties bezdarbniekos pabalstu Tu varēsi saņemt tikai pēc vairākiem mēnešiem, nekā uzreiz kā tas būtu minētajā piemērā.

Saliec visus plusus un mīnusus

Pirms atlūguma rakstīšanas obligāti saraksti plusus un mīnusus darba vietai un darbam, ko pildi. Iespējams, darba vietā ir citas iespējas un amati, kur sevi pierādīt un atlūgums ar iešanu prom no attiecīgā uzņēmuma nav tas labākais risinājums. Vadies pēc iekšējām sajūtām, nebaidies mainīt savā dzīvē kaut ko, ja sirds tā liek!