Pārsteidzoši ieguvumi, kurus sniedz galda spēles

galda spēlesPlāno iegādāties jaunu galda spēli? Šis ir ļoti prātīgs lēmums, jo papildus tam, ka tās nodrošina jautrību dažādās ballītēs, spēlēm arī ir citas priekšrocības, kas saistītas ar mūsu veselību. Jā, tieši tā – galda spēlēm ir pozitīva ietekme uz cilvēku prātu, tādēļ šajā rakstā mazliet tuvāk aplūkosim konkrētus ieguvumus, kurus sniedz aizraušanās ar dažādām galda spēlēm.

Atmiņas un kognitīvo funkciju uzlabošana

Liela daļa galda spēļu ietver kognitīvo funkciju, piemēram, atmiņas, informācijas apstrādes un problēmu risināšanas spēju iesaisti. Šie aspekti ļauj attīstīt cilvēka prātu un uzlabot atmiņu. Tā rezultātā paaugstinās arī IQ līmenis, mācīšanās spējas un kapacitāte.

Zemāks risks saslimt ar garīgām slimībām

Vai Tu zināji? Galda spēļu spēlēšana ievērojami samazina garīgo slimību risku (Alcheimera slimība, vecuma demence u.c.). Aizraušanās ar galda spēlēm ne tikai nodrošinās vērtīgu izklaidi, bet arī uzturēs prātu aktīvu un nodrošinās kognitīvo funkciju atbilstošu izpildi.

Pazemina asinsspiedienu

Smiešanās un pozitīva sociālā mijiedarbība palīdz uzturēt optimistisku skatu uz dzīvi, kā arī paaugstina endorfīnu līmeni asinīs. Tie ir hormoni, kas atbild par laimes un atbrīvotības sajūtu. Šādu aktivitāšu rezultātā pazeminās asinsspiediens un arī sirdstriekas risks.

Samazinās stresa līmenis

Mūsdienās ļoti liela sabiedrības daļa cieš no stresa. To rada problēmas darbā, ģimenē vai skolā, nespēja tikt galā ar visiem darbiem un veselības sarežģījumi. Viens no veiksmīgiem veidiem, kā stresa līmeni samazināt, ir galda spēles. Tās ne tikai nodrošina veselīgu uzmanības novēršanu, bet arī ļauj atslābināties un gūt pozitīvas emocijas.

Uzlabo reakcijas ātrumu

Regulāra galda spēļu spēlēšana ļauj uzturēt prātu aktīvu un fokusētu. Tas palīdz cilvēkiem reaģēt labāk dažādās dzīves situācijās, tai skaitā darbā un skolā. Tāpat spēles aktivizē tā saucamo “izdzīvošanas gēnu”, kas attīsta problēmu risināšanas prasmes.

Uzlabo imūnsistēmu

Pētījumos pierādīts, ka stress, garīgās veselības problēmas un pesimisms pasliktina mūsu organisma iespējas cīnīties ar slimībām. Galda spēles palīdz atslābināties un pozitīvi uzlādē, kā rezultātā arī uzlabojas mūsu imūnsistēma.