Paša gatavoti kārumi

Vienmēr laikam stereotipiski esmu domājis, ka sadzīves tehnika tas ir ledusskapis, plīts, veļas mašīna, putekļu sūcējs, trauku mazgājamā mašīna un vēl šādi tādi virtuves elektroniskie nieciņi, ar kuru palīdzību ātri pagatavot siltu maltīti, uzvārīt kafiju vai tikt pie karstmaizītēm. Sievai izpratne par sadzīves tehniku ir daudz plašāka – tur vēl dažādi kombaini, sulu spiedes, blenderi, mikseri un citi zvēri sarakstā. Bet jo īpaši viņa mani, kā lielu kārumu un saldumu mīli, pārsteidza ar pašas gatavotiem mazajiem kapkeikiem, jeb kēksiņiem, smaidot, ka tas vien labi ja stundu laika aizņēmis un darbošanās pa virtuvi nemaz nav bijusi nogurdinoša. Ar aizdomām toreiz vaicāju – kā? Un sieva pastāstīja.

Viņas mazā kaislība ir iepirkšanās internetā – dažādi interneta veikalu piedāvājumi tiek apskatīti vismaz pāris reizes nedēļā, meklējot labus piedāvājumus, atlaides sen kārotām lietām, protams, arī jaunu kleitu un citu skaistumlietu piedāvājumi tiek pārlūkoti. Visbiežāk gan tiek skatīts 220.lv piedāvājums – patīkot akcijas, atlaides, ērtā piegāde un vispār draudzīgās cenas. Tad, lēmusi iepriecināt arī mani, kā saldummīli, ar kādu sadzīves tehnikas nieciņu, kas ļautu mājas apstākļos pagatavot gardu kārumu. Izskatījusi 220.lv piedāvājumu, kur jauka sadaļa “mazā sadzīves tehnika kārumu pagatavošanai”. Piedāvājumā vafeļu pannas, popkūku pannas, saldējumu pagatavojamais aparāts, jogurta un siera pagatavošanas ierīces, kēksiņu pannas augļu žāvētāji, speciālas pankūku pannas, virtuļu gatavojamais aparāts un vēl daudz kā cita. Līdzi dažādas recepšu grāmatiņas un bukleti. Bet pats galvenais – visus šos saldumus mājas apstākļos var pagatavot vienkārši un neaizņemot daudz laika. Sievas arguments – šādi pat manus iecienītos kārumus varot padarīt par kripatiņu veselīgākus, mājas apstākļos sagatavojot tos ar mazāk cukura vai dažādām pievienotām krāsvielām, kā iegādājami veikalā. Garnē kā gribi, sastāvu veido kā vēlies – galvenais, ka rezultāts sanāks garšīgs.

Dzirdot par vafeļu pannu, gandrīz uzreiz atcerējos bērnībā ēstās vecmāmiņas gatavotās vafeles. Atceros, bija tāda smaga, metāla vafeļu panna, pieslēdzama elektrībai. Bet vecmamma prata sagatavot tik garšīgu mīklu, no kā tika gatavotas vafeles, ka nevienā veikalā tādas vairs gatavā formā nopirkt nevar. Tagad sievai virtuvē daudz jaunu sadzīves tehnikas ierīču – kārumu gatavošanai. Palēnām sāku mācīties pats – kā pusstundas laikā uzcept divus dučus šokolādes kēksiņu, vai gana ātri pagatavot kādu citu kārumu. Toties sieva priecīga, ka tagad ēstie saldumi ir daudz veselīgāki, un ciemiņu sagaidīšana arī daudz vienkāršāka un ērtāka – lemjot ko celt galdā.

Ik pa laikam pārskatu 220.lv piedāvājumu mazajai sadzīves tehnikai – ja nu atrodas vēl kas jauns piedāvājumā.