Pasargā savu velosipēdu – Piereģistrē velosipēdu CSDD

velosipeda drosibaPar to, ka velosipēdu zagļi laiku pa laikam uzdarbojas gana aktīvi, nevienam vairs nav nekādu šaubu. Arī tas, ka praktiski jebkāds, pat pats labākais saslēdzējs, nespēs pilnīgi pasargāt velosipēdu no zagļiem, ir skaidrs. Tāpēc jāsaprot un jāzina visi iespējamie veidi, kā pasargāt savu braucamo no nelikumīgajiem tīkotājiem.

Velosipēds tāds pats transporta un pārvietošanās līdzeklis vien ir, un tieši kā transportlīdzeklis tas noteiktā kārtībā jāreģistrē. Tiesa, velosipēdu reģistrācija ir brīvprātīga, tomēr tā saimniekam daudz labāks miegs un pārliecība būs tad, ja velosipēds būs piereģistrēts. Procentuāli lielāka iespējamība, ka zādzības gadījumā piereģistrētu velosipēdu būs iespējams atgūt. Reģistrāciju var veikt elektroniski CSDD e-pakalpojumos jebkurā CSDD nodaļā vai izmantojot speciālo CSDD aplikāciju. Aplikācijas tagad ir praktiski visam.

Velosipēda reģistrāciju veic pamatojoties uz velosipēda īpašnieka iesniegumu, kurā tiek norādīts gan īpašnieka vārds, uzvārds un personas kods, gan velosipēda marka, modelis un rāmja numurs. Velosipēdu bez rāmja numura CSDD nereģistrē!

Pie šādas reģistrācijas, tiek izdarīts ieraksts Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Par reģistrācijas faktu nekādi apliecinoši dokumenti izsniegti netiek, tomēr ir iespējams iegādāties velosipēdu reģistrācijas uzlīmes. Iespējams tas būs arī laicīgs brīdinājums garnadzim, ka velosipēds ir reģistrēts, līdz ar to tā patiesā īpašnieka pārbaudes iespējas daudz elementārākas.

Ja velosipēds reģistrēts CSDD un atsavināts citai personai, šajā gadījumā zaglim, atsavinātājam velosipēds sākotnēji jānoņem no uzskaites un tikai pēc tam ieguvējs var reģistrēt velosipēdu savā īpašumā.

Velosipēdu noņemt no uzskaites varvēršoties CSDD nodaļā personīgi vai arī pilnvarot veikt šo darbību kādu citu personu. Fiziskas personas pilnvarojumam nepieciešams zvērināta notāra vai citas Civillikuma noteiktas personas apliecinājums. Tāpēc bez paša īpašnieka, uz kura vārda velosipēds reģistrēts, garnadzis nekādi nevarēs noņemt velosipēdu no uzskaites. Pieķeršanas gadījumā likumsargiem vien nāksies pārbaudīt rāmja numuru, lai saprastu, kam īsti pieder konkrētais braucamrīks.

Velosipēdu noņem no uzskaites bez maksas.

Arī maksas par velosipēda reģistrāciju, salīdzinot ar tā drošību, ir niecīga.  Izmantojot CSDD e-pakalpojumus vai mobilo aplikāciju, reģistrācijas summa ir nepilns eiro.  Bet velosipēda reģistrācija CSDD nodaļā izmaksās nedaudz vairāk kā divus eiro. Vienalga – summa salīdzinoši simboliska.

Velosipēdus reģistrē īpašumā personām, kas sasniegušas 16 gadu vecumu un kura ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis un juridiskām personām.

Lai palielinātu velosipēda aizsardzību pret zādzību, kā arī lai nodrošinātu reģistrēto velosipēdu papildu identifikāciju, reģistrējot velosipēdu ir pieejama jau minētā iespēja saņemt velosipēda reģistrācijas uzlīmi.

Uzlīmes ir iespējams iegādāties divos veidos izmantojot CSDD e-pakalpojumus vai mobilo aplikāciju un pasūtot uzlīmi pa pastu, arī samaksājot vien pāris eiro. Vai arī uzlīmes var saņemt personīgi ierodoties CSDD nodaļā, kas tuvāk. Uzlīme uz velosipēda rāmja līmējama viegli redzamā un pieejamā vietā tā, lai netiktu bojāts vai izlocīts svītru kods!

Ja velosipēds ir reģistrēts CSDD un tas tomēr nozagts, iesaka rīkoties tā – CSDD e-pakalpojumos vai mobilajā aplikācijā reģistrēt atzīmi par velosipēda zādzību, jo atzīme liegs CSDD reģistrēt šo velosipēdu citas personas īpašumā, kā arī iesniegt iesniegumu Valsts policijai par velosipēda zādzības faktu, jo atzīmei Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā ir informatīvs raksturs un Valsts policija šo informāciju nesaņem.

Iegādājies velosipēdu un visus nepieciešamos aksesuārus šeit – http://220.lv/lv/sports_turisms_un_atputa/velosipedi_skritulslidas_skrituldeli/velosipedi