Pavasara alerģija – Kā ar alerģiju efektīvi cīnīties?

            pavasara alerģijaPavasaris ir laiks, kad visiem uzlabojas noskaņojums un tā vien gribas skriet ārā ziedošajās pļavās un izbaudīt āra priekus. Tomēr ne visiem pavasara ziedi raisa patīkamas emocijas. Tiem, kas sirgst ar alerģiju, pavasaris var sagādāt pamatīgas galvassāpes. Šoreiz aplūkosim dažus veidus, kā visefektīvāk mazināt alerģijas simptomus un sākt iemīlēt pavasari!

            Pavasara alerģija katram var izpausties dažādi, visbiežāk kā apsārtis deguns, iesnas, dažreiz izsitumi u.c. tomēr svarīgi saprast, ka alerģiju diemžēl nevar izārstēt, var tikai mazināt tās nepatīkamos simptomus. Tāpat jāpaskaidro, ka alerģija nav vis pret pavasari, bet gan pret dažādajiem putekšņiem, kas šajā ziedošajā gadalaikā virmo gaisā.

            Pirmais un visefektīvākais līdzeklis cīņā ar alerģiju, ir tās izpētīšana un apzināšanās – vajadzētu noskaidrot, tieši no kā ir alerģija, lai spētu pēc iespējas veiksmīgāk izvairīties no konkrētā alergēna. Medicīnas iestādes pat piedāvā veikt dažādus testus ar populārākajiem alergēniem, lai tiktu skaidrībā, kas tas īsti izraisa šīs nepatīkamās pavasara sajūtas. Pēc tam, kad putekšņu alergēns noskaidrots, vari jau daudz labāk izvairīties no konkrētiem ziedošiem kokiem vai augiem, kā arī to ziedēšanas laikā lietot papildu pretalerģijas medikamentus, kas palīdzēs apslāpēt nepatīkamās sajūtas, kad no alergēna pilnībā nevarēsi izvairīties.

            Parasti alerģiju var visai labi savaldīt ar aptiekās pieejamiem bezrecepšu medikamentiem. Tie iedalās divās grupās – pirmās paaudzes antihistamīna medikamenti  un otrās paaudzes antihistamīna medikamenti. Pirmās paaudzes antihistamīna medikamenti ir, piemēram, klemastīns, hloropamīna hidrohlorīds, kvifenadīns, kurus būs jālieto vairāk kā vienu reizi diennaktī, turklāt to lietošanu pavadīs miegainība (tādēļ tos bieži iesaka lietot pirms gulētiešanas). Otrās paaudzes antihistamīna medikamenti (piemēram, loratidīns, certizīns u.c.) neizraisīs šādas blaknes un mazāk ietekmēs tavas ikdienas aktivitātes (nekādas miegainības), tāpat tie būs jālieto vien reizi diennaktī. Protams, katrs ķermenis uz atsevišķiem medikamentiem reaģē dažādi, tādēļ tev nāksies atrast sev piemērotāko produktu eksperimentējot.

            Cīņā ar alerģiju lieliski palīdzēs arī dažādi vitamīni un uztura bagātinātāji, kas paredzēti vispārējās imūnsistēmas spēju palielināšanai. Arī visiem tik pazīstamais vitamīns C ir viens no labiem ieročiem pret alerģiju, ja to uzņem lielās devās (vismaz 1000 – 2000 mg dienā) – C vitamīns ir klasisks līdzeklis cīņā ar iesnām un, kā izrādās, tas lieliski palīdzēs arī pret alerģiskajām iesnām. Tāpat noderīgs būs vitamīns E un vitamīns A, B grupas vitamīni, omega 3 taukskābes, cinks, selēns.