Piedzīvojums, kas palīdzēs nopelnīt – likumīgs darbs ārzemēs

Dzīvē ikvienam pienāk mirklis, kad vēlamies izrauties no rutīnas, pamēģināt ko jaunu. Daudzi sāk jaunu hobiju, atrod jaunu aizraušanos, sāk vairāk ceļot, tomēr ne visiem ar to pietiek. Dažreiz, lai justos kā noteicējs pār savu dzīvi, nepieciešamas pavisam lielas pārmaiņas, piemēram, došanās dzīvot un strādāt uz citu valsti!  

Padomā – dzīve un darbs ārzemēs ir kas daudz vairāk par ceļošanu, tā ir iespēja izprast vietējo kultūru līmenī, kādā to nevar izdarīt tikai atbraucot un apstaigājot populārākos tūristu iecienītos apskates objektus. Piedevām, visbiežāk darbs ārzemēs tev ļaus arī krietni vien uzlabot savu atalgojuma līmeni.

Nevajadzētu domāt, ka karjerai šādā gadījumā jāatmet ar roku – tieši otrādi, vari gūt daudz jaunas profesionālas pieredzes par to, kā lietas tiek risinātas ārzemēs, iespējams pat iedvesmoties jaunai uzņēmējdarbībai, ko realizēt tepat Latvijā, kad atgriezies. Nav jāsatraucas arī par sociālajām garantijām un pensiju – likumīgs darbs ārzemēs nodrošinās tevi ar visām tām pašām priekšrocībām (dažreiz pat lielākām), kuras saņem strādājot šeit, jāmāk tikai nokārtot nelielas formalitātes un izvēlēties īsto darba devēju.

Bieži vien latvieši dodoties darba gaitās uz ārzemēm nez kāpēc ir visai pieticīgi savu nākotnes amatu izvēlē. Jāsaprot, ka mūsu zināšanas vairumā jomu nemaz nav peļamas un droši varam sacensties ar citiem arī ārzemju darba tirgū. Protams, ļoti svarīgs apsvērums šajā ziņā ir valoda. Būtu jāpārvalda vismaz angļu valoda, ideālā variantā jābūt arī kaut minimālām attiecīgās valsts valodas zināšanām. Protams, šo lietu var risināt, piemēram, izvēloties kādu no angliski runājošām zemēm vai pirms aizbraukšanas apmeklējot valodu kursus.

Darbu ārzemēs nevajadzētu uztvert tikai kā iespēju piepelnīties. Šis laiks tavā dzīvē var tev pavērt daudz plašākus apvāršņus gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē – dzīvojot citā valstī tiešām iemācīsies novērtēt kultūru daudzveidību un dažādu uzskatu un dzīves uztveres bagātību. Atceries, ka strādājot citā valstī tu netieši radi arī iespaidu par savu valsti un kultūru – pavisam iespējams, tavs priekšnieks, kolēģi vai jaunie draugi vairs nekad mūžā neiepazīs kādu citu latvieti, tādēļ tevis atstātajam iespaidam ir nozīme.

Liela nozīme tava ārvalstu darba atrašanā ir meklēšanas darbam, ko veiksi tepat. Zinot īstās vietas, kur meklēt, noteikti palielināsi savas izredzes iegūt kāroto sapņu darbu, kas atbildīs tavām profesionālajām, atalgojuma un atrašanās vietas prasībām.