proktologs

Pirmā vizīte pie acu ārsta

Vasaras garie vakari, gaišās naktis un svelmainās saules piepildītās dienas ir laiks, kad gribas ne vien nodoties aizraujošai atpūtai, bet arī izskatīties pēc iespējas labāk. Veselīgs iedegums, košas krāsas, saulē izbalējuši mati un gaisīgs apģērbs – gada siltā sezona nenoliedzami ir mans mīļākais gadalaiks. Lai šovasar iegūtu jaunu tēlu, turklāt ļautos papildu ērtībām, nolēmu saņemties un īstenot jau vairākus gadus lolotu ieceri – apmeklēt acu ārstu, lai sen apnikušās brilles aizvietotu ar kontaktlēcām.

Krasainas kontaktlecasPirmā vizīte pie speciālista aizņemt aptuveni pusotru stundu. Tās laikā ārsts rūpīgi pārbauda ne vien redzi, bet arī acu veselību. Acīm tiek izmērīts spiediens, noteikts dažādu saslimšanu risks un veiktas citas darbības, lai noskaidrotu, vai nav nepieciešami papildu izmeklējumi un atbilstoša ārstēšana. Pēc tam optometrists veic dažādus mērījumus, ar kuru palīdzību uzzina, kāds ir acu diametrs, asaru sastāvs un citi parametri, kas svarīgi, lai izraudzītos indivīdam piemērotas un atbilstošas kontaktlēcas. Vizītes laikā, bez šaubām, tāpat tiek pārbaudīta redze. Neskatoties uz to, ka jau vairākus gadus valkāju brilles, redzes stiprumu nepieciešams pārbaudīt regulāri, jo laika gaitā tuvredzība var progresēt. Kā izrādās, izmantojot brilles, kas vairs nav gana spēcīgas, iespējams saskarties ar diskomfortu, piemēram, acu sāpēm, turklāt ilgtermiņā pasliktināt redzi.

Kad visi nepieciešamie mērījumi veikti, speciālists piemeklē atbilstošas kontaktlēcas un veic pacienta apmācību. Tās ietvaros cilvēks ne tikai apgūst, kā pareizi ievietot un izņemt kontaktlēcas, bet arī noskaidro visu informāciju par to, kā lēcas kopjamas un kas jāņem vērā, tās valkājot. Šo vizītes daļu centos iegaumēt īpaši rūpīgi, jo no pareizas kontaktlēcu lietošanas un uzglabāšanas atkarīga gan mana pašsajūta, gan acu veselība. Nekautrējos ārstam uzdot vairākus specifiskus jautājumus – par spīti tam, ka daļa no tiem kādam varētu šķist muļķīga, manuprāt, ir būtiski jau laikus saprast visas neskaidrības. Veselība nudien nav īstā joma, kur nodoties vieglprātīgiem eksperimentiem!

Jāatzīst, ka kontaktlēcu pareiza ievietošana man iesākumā sagādāja zināmus sarežģījumus. Neskatoties uz to, ka biju izpētījumi virkni dažādu pamācību, pareizi satvert lēcu izdevās vien ar trešo mēģinājumu, turklāt pats process bija gana laikietilpīgs. Tomēr lēcu lietošana izrādījās vienkāršāka nekā man šķita – jau pavisam drīz prakse sniedza gaidītos rezultātus, un lēcas man vairs nesagādāja it nekādas grūtības.

Pirmās dienas jaunajā veidolā bija patiesi daudzsološas. Draugi un paziņas izteica neskaitāmus komplimentus, un arī es pati jutos gana ērti – lēcas jau pēc minūtes vairs nav jūtamas, bez tam, ievērojot visus ārsta nosacījumus, diskomfortu nepiedzīvoju arī dienas noslēgumā. Lai daudzveidotu savu jauno pieredzi, iegādājos arī Lensor krāsainās kontaktlēcas. Vienmēr esmu sapņojumi par izteiksmīgu skatienu un spilgtu acu krāsu, un tagad, līdz ar krāsaino kontaktlēcu iegādi, esmu šo vēlmi īstenojusi.

Mans spoguļattēls ik dienu atgādina, ka esmu izdarījusi pareizo izvēli, un lēcas turpmāk būs daļa mana rīta un vakara rituāla. Uz izšķirošo soli mudinu arī savus draugus – tas ir ērts un izdevīgs risinājums, kas spēj pilbībā mainīt ikdienu!