Portatīvie datori un planšetdatori – ikdienai, darbam un izklaidēm

portatīvie datoriŠodien teju ikvienam mājās ir dators – retāk sastopami lielie, stacionārie datori, biežāk – planšetdatori un portatīvie datori (lasīt vairāk). Mēs tos izmantojam ne tikai mācībām un darbam, bet arī rotaļām un spēlēm. Kopā ar datoru pat mācīšanās kļūst jautrāka un interesantāka.

Datori skolās jau sen vairs nepilda tikai datorklases inventāra lomu

Agrāk skolās bija lieli stacionārie datori, kurus mācīja neizslēgt ar pogu – tie, kam šobrīd nedaudz zem 30 gadiem to ļoti labi atminēsies no saviem skolas gadiem. Skolnieki sēdēja katrs pie sava kantainā monitora un izmisīgi centās apmeklēt portālu draugiem.lv vai paskatīties bildes Google. Tikmēr skolotāja mācīja pašus pamatus – Word dokumenta izveidošanu un elementāras Excell tabulas.

Toties, kas notiek šodien, ko mācās bērni pie datoriem un kopā ar tiem tagad? Tas, patiesībā, ir apbrīnojami – ar datora palīdzību var iemācīties teju visu – valodas, krāsas, burtus, ciparus, vēsturi un ģeogrāfiju. Jāsaka, ka mācības ar datorprogrammām ir daudz aizraujošākas nekā grāmatas lasīšana un konspektu veidošana. Tas tāpēc, ka dators piedāvā interaktīvu ieskatu tajā, kas apgūstams. Ja mācāmies vēsturi – video, filmas, interaktīvas spēles… Šis saraksts varētu turpināties un turpināties.

Prezentācija – augstskolas galvenais mācību elements

Viens vārds, kas raksturo augstskolas mācību materiālu – prezentācija. Prezentācijas izmanto visi – pasniedzēji, lai mācītu un studenti, lai atrādītu to, ko iemācījušies. Prezentāciju ir tik vienkārši izveidot, ka to dara visi. Toties – to ir vēl vienkāršāk pasniegt skatītājiem. Prezentācija ļauj ievietot savā stāstījumā dažādus elementus, kas uzskatāmāk parādīs, par ko ir runa un padarīs vielu krietni vien aizraujošāku!

Ko tikai nevar izdarīt ar datora palīdzību – veidot animācijas, zīmēt, rakstīt, sacerēt. Dators ir kā “labā roka”, kad uznāk iedvesma vai kad jāveic kādi neatliekami darbi. Dators palīdz mums izteikties un parādīt to, kas prātā.

Portatīvie datori, planšetdatori – katram ir vismaz viena šāda ierīce, ja ne vairākas. Neliedziet sev un saviem bērniem ik pa laikam izklaides un datora priekšrocības!