Sapnis par māju laukos – ko darīt?

būvēt vai iegādāties mājuPilsētnieki arvien biežāk izvēlas kādu aizdevumu vai kredītu ar mērķi – iegādāties māju laukos. Lauku šarms arvien vairāk pievelk pilsētā dzīvojošos ar svaigu gaisu, mieru, klusumu un plašajām iespējām, ko cilvēki sāk apjaust – laukos ir. Protams, ne visiem mērķis, domājot par mājas pirkšanu ārpus pilsētas, ir uzsākt lauksaimnieka vai zemnieka dzīvi. Bieži vien tā ir vasaras mājas opcija, kur iekopt savu nelielo dārziņu pa vasaru vai pavadīt nedēļas nogales cauru gadu, ārpus pilsētas trokšņa un steigas.

Lai nu kā – bieži var novērot arī šo jauno lauku māju īpašnieku neveiksmes, nepārdomājot dažādas detaļas pirms noskatītā īpašuma iegādes, lai pēc tam ilgi nevarētu atrisināt problēmu – kā atgūt savus finansiālos ieguldījumus no šī īpašuma un pārdot to tālāk.

Pirms plānots iegādāties māju laukos, vajadzētu saprast savus mērķus un to, cik un kādas idejas varam atļauties realizēt. Māja ārpus pilsētas ir ļoti patīkami, taču – ja apmeklējam to vien retās nedēļas nogalēs (rēķinoties ar transporta izmaksām), jāsaprot, ka māja laukos prasa rūpēšanos un darbu. Ēkas, kurās neviens ilgtermiņā nedzīvo, arī ja vien pavada pāris dienas mēnesī tajā, daudz ātrāk kļūst neapdzīvojamas. Līdz ar to, vienmēr jāatceras, ka lauku māja prasīs daudz darba un iegādāties to, kā atpūtas vietu (kur brīvdienās atbrauc atpūsties no darba), varētu būt risks.

Tāpat, jāpadomā par ērtībām – vai vēlamies apkuri, elektrību, interneta pieslēgumu (visticamāk, ka jā). Kāda apkures sistēma būs vispiemērotākā mājā, kur ikdienā neviens nedzīvo? Atbraucot brīvdienās ziemā pus diena būs jāpavada kurinot krāsni, tīrot sniegu un domājot par to, vai ūdens trubās nav sasalis un kā atgriezt mājā siltumu. Ja nevēlamies šādi – būs jāveic mājas uzlabojumi, kas nozīmē – papildus finansiālus ieguldījumus.

Lai gan sapnis par māju ārpus pilsētas ir ļoti vilinošs, pirms izvēlamies par labu kredītam un dodamies apskatīt klātienē sludinājumos pieejamās mājas, vajadzētu padomāt par dažādiem jautājumiem, aspektiem un problēmām ar ko varētu nākties sastapties un vai vispār vēlaties tās risināt.