Satiksmes drošību lielā mērā ietekmē tikai un vienīgi paši autovadītāji

riepasDažādi sodi, kontrole, kā arī CSDD informatīvās kampaņas spēj uzlabot satiksmes drošību, tomēr Latvijai būtu jātiecas uz to, ka autovadītāji paši apzinātos, ka nepieciešams uz ceļa uzvesties atbildīgi, jo briesmām tiek pakļauta ne tikai sava dzīvība, bet arī citu, nevainīgu cilvēku dzīvības. Tieši tāpēc mūsdienās tiek piedāvātas drošas braukšanas apmācības, kuru laikā autovadītāji iemācās, kā visdrošāk stūrēt, bremzēt, pagriezties, ievērot ātrumu, kā arī distanci.

Drošas braukšana skola ļauj iegūt pārliecību, ka ikvienā situācijā tu zināsi, kā rīkoties. Nokļūstot negaidītās situācijās, tu vienmēr zināsi, kas vislabāk gāzēt, kad bremzēt vai kad jāizspiež sajūgs. Drošas braukšanas skola ir domāta ikvienam autovadītājam, neatkarīgi no viņa braukšanas stāža. Iegūstot tiesības, mēs iemācāmies pašas svarīgākās lietas, tomēr vēlāk, atrodoties reālās situācijās, cilvēki bieži vien ir apjukuši un nezina, kā rīkoties. Tieši tāpēc nekad un nevienam nenāk par ļaunu atsvaidzināt savas zināšanas un prasmes. Katru dienu notiek avārijas, protams, ir ceļu satiksmes negadījumi no kuriem nav iespējams izvairīties, tomēr ir ļoti daudzas situācijas, kurās pareizi nobremzējot vai vienkārši paskatoties uz ceļu, ir iespējams izvairīties no ceļu satiksmes negadījuma.

Eksperti norāda, ka cilvēki vēlas iegūt papildus zināšanas par drošu braukšanu. 2015.gadā šajās apmācībās piedalījušies 1500 cilvēki. Tā bija lieliska iespēja saņemt atbildes uz saviem neskaidrajiem jautājumiem bezmaksas konsultācijas laikā. Protams, sodi ir ļoti būtiska ceļu satiksmes drošības daļa, tomēr nevajadzētu ieciklēties tikai uz to. Ir nepieciešams domāt par autovadītāju izglītošanu.

Tehniskā apskate

Vēl viena svarīga lieta, kas būtu jāievēro ikvienam autovadītājam – automašīnas tehniskais stāvoklis. Bieži vien ir tā, ka autovadītāji pievērš automašīnas tehniskajam stāvoklim vērību tikai brīdī, kad nepieciešams iziet tehnisko apskati, tomēr autovadītājiem būtu jāsaprot, ka tas ir nebeidzams process, ir nepieciešams nemitīgi sekot līdzi savas automašīnas tehniskajam stāvoklim.

Ļoti būtiski ir arī izvēlēties piemērotākās riepas. Riepu izvēlei jāpieiet ar ļoti lielu atbildību. Bieži vien ir tā, ka autovadītājs iegādājas automašīnas riepas, bet izrādās, ka tās jau ir 5 gadus vecas. Tāpat ir svarīgs arī riepu protektoru dziļums. Autovadītājiem būtu jāpievērš ļoti liela vērība riepas protektoram. Ja ziemas riepai protektors ir 4mm vai mazāks, ar šādām riepām nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē, tas nav droši dzīvībai. Tāpat autovadītājiem būtu jāapsver tas, ka, mēģinot ietaupīt, un pērkot vissezonas riepas, mēs ne vienmēr ietaupām naudu, jo tas pakļauj mūs briesmām. Protams, vissezonas riepas ir labas no tāda skatu punkta, ka, ja ziemā ir mazs nobraukums, tad ir iespēja ietaupīt naudu. Ir jāatceras tas, ka ziemas un vasaras riepām ir atšķirīgs gumijas sastāvs, tāpat arī atšķirīgi protektori. Eksperti iesaka iegādāties gan vasaras, gan arī ziemas riepas, lai uz ceļa varētu justies droši. Jaunas riepas izvēlies šeit: http://220.lv/lv/auto_preces/riepas

Ievērojot visas šīs lietas, ir iespējams panākt drošību uz ceļa, kā arī ceļu satiksmes negadījumu samazināšanos. Neviens cits, kā tikai autovadītāji ietekmē to, cik liela drošība būs uz ceļiem. Pirmkārt, ir jāsaprot, ka zināšanas nebeidzas tad, kad mēs iegūstam autovadītāja apliecību. Nianses mainās, tāpēc prasmes ik pa laikam nepieciešams atsvaidzināt. Otrkārt, ir svarīgi regulāri sekot līdzi savas automašīnas tehniskajam stāvoklim. Nevajadzētu to atlikt uz pēdējo brīdi. Ievērojot visus šos principus, ir iespējams uz ceļa justies droši un neapdraudēt sevi un citus!