Skaistas dāvanas izlaidumā

 

izlaiduma dāvanasIzlaidums ir viens no skaistākajiem, neparastākajiem un brīnišķīgākajiem mirkļiem ikviena jaunieša dzīvē. Vesela dzīves posma absolvēšana, kurā atzīmējam – esam noslēguši kādu lielu dzīves posmu, pie kura tik rūpīgi un centīgi strādāts. Jauniešiem tas patiešām ir brīnumains un skaists dzīves posms. Un ne tikai – arī vecākiem, draugiem, radiniekiem un citiem tuviniekiem šis ir īpašs posms.

Kopā ar jauniešiem ir iziets cauri daudz asarām, pārdzīvojumiem un arī priekiem mācību procesa laikā, lai izlaiduma laiks būtu emocionāls, satraucošs arī apkārtējiem, ne tikai pašiem absolventiem.

Šajā laikā ne tikai ziedi un atklātnītes tiek dāvinātas absolventiem, bet arī cenšamies izvēlēties vērtīgas, atmiņā paliekošas un skaistas dāvanas. Protams, katram absolventam jāizvēlas atbilstoša dāvana, jo, protams, ne visiem intereses un vēlmes ir vienāda. Iespējams, vēlamies uzdāvināt kaut ko noderīgu tālākajam mācību un dzīves ceļam, iespējam – atpūtu vai kādu neparastu piedzīvojumu.

Absolventiem vienmēr, kā klasiskās dāvanas, tiek izvēlētas grāmatas – dažādas atziņu, stāstu, piedzīvojumu – tādas grāmatas, kurās var smelties iedvesmu un padomus tālākajai dzīvei. Tomēr, reizēm labāk ideju par grāmatas dāvināšanu atlikt malā un iegādāties kaut ko pavisam citu īpašajai dāvanai.

Absolventam, kas vairākus gadus pavadījis cītīgi mācoties un tiecoties uz mērķi, arī nepieciešama atpūta, prieks un jaunas sajūtas, tāpēc mūsdienās arvien modernāk kļūst par dāvanām izlaidumā izvēlēties dažādas dāvanu kartes, kas sevī ietver piedzīvojumus – aktivitātes, ūdens izklaides vai piedzīvojumus gaisā.

Izlaiduma dāvanas nav vienmēr arī jāizvēlas aploksnes formātā. Zināms, ka bieži vien absolventiem dāvina naudu – ar domu, paši, saliekot kopā, vai piekrājot klāt, izvēlēsies ko sev īsti uzdāvināt – jo īpaši, ja dāvinātājs nevar īsti saprast – kas tad būtu labākā dāvana izlaidumā.

Tomēr – ja nu nav skaidru norāžu par to, ka absolvents labprātāk dāvanā saņemtu naudiņu, pats lemjot par savu dāvanu, parūpējamies par kaut ko oriģinālu un interesantu.

Izlaiduma dāvanas meklēt un izvēlēties ir nedaudz vienkāršāk, kā meklēt dāvanas jubilāram, tomēr arī te nedaudz “jāpalauza galva”, lai izvēlētā dāvana spētu sagādāt prieku. Ja nu tomēr esam izlēmuši dāvināt kādu praktisku dāvanu – jārēķinās, ka šāda dāvana nebūs no lētākajām.

Tādu parasti izvēlas vai nu vecāki vai vairāki radinieki kopā pasniedz kā vienu – lielu – dāvanu. Tas var būt gan jauns dators, kas noderēs tālākajās mācību vai darba gaitās, jauns viedtālrunis vai kāda cita “nopietnāka” ierīce, ko absolvents varēs izmantot ikdienā.

Pavisam skaista un lieliska dāvana izlaiduma absolventam – tālāks ceļojums. Jaunajiem prātiem (lielākoties) ļoti labprāt gribas iepazīt, apskatīt un izpētīt citas zemes, to kultūru un mesties jaunos piedzīvojumos. Tāpēc dāvana – ceļojums uz kādu ārzemju valsti būs tieši tas, kas absolventam sagādās vislielāko prieku.

Ceļojums arī var būt dāvana, ko dāvina vairāki tuvinieki kopā – ņemot vērā, ka tas nav lēts prieks. Tomēr ļoti vērtīgs gan.

Izlaiduma dāvanas noteikti galvenokārt jāizvēlas tādas, lai pašam absolventam tās būtu patīkamas, noderīgas vai vērtīgas, jo ne tikai atzīmes vien ir lielisks novērtējums par vairāku gadu ieguldīto darbu mācībās – ikvienam patīk saņemt atzinību un apsveikumus svētkos!