Smaržas.

pricekiller.lv logoSmaržas ir viena no cilvēka pirmajām vizītkartēm, kas nevis tiek nolikta makā, bet gan paturēta atmiņā. Tās ir kā aksesuārs, ko citi neredz, bet jūt. Ja mums patīk sarunu biedra smaržas, tad smadzenēm tiek dots signāls, ka persona ir pozitīvi noskaņota un ir vēlme turpmāk ar viņu kontaktēties. Smarža kā jēdziens ir pozitīvs, jo asociējas ar patīkamu aromātu.

Parfimērijas pirmsākumi.

Pirmā ķīmiķe – parfimēre, kas radīja dažādus smaržūdeņus un eļļas, destilējot augus, dzīvoja senajā Mezopotāmijā un viņu sauca par Tapputi. Smaržu radīšana rietumu Eiropā parādījās jau 13. gadsimtā, taču, kā zinātne, parfimērija sāka attīstīties tikai 19. gadsimtā Eiropā – Francijā un Italījā. Itālijā liels ieguldījums parfimērijas attīstībā tiek dots Mediči dzimtas personīgajam parfimēram, kurš parfimērijas zinātni turpināja attīstīt arī Francijā. Arī mūsdienās Francija un Itālija ir tās valstis, kas tiek uzskatītas par parfimērijas lielvalstīm.

Labākais smaržu piedāvājums - interneta veikals Pricekiller.lv

Smaržu tipi.

Smaržu tipi iedalās pēc koncentrācijas, ko veido aromātiskās sastāvdaļas šķidrumā, kas ir vai nu etanols, vai metanola un ūdens sajaukums. Tas, cik ilgi aromāts turēsies uz ādas un būs pamanāms, ir atkarīgs no koncentrācijas, komponentiem. Populārākie smaržu iedalījumi ir šādi (oriģinālvalodā, kā tas ir atrodams uz iepakojuma):

  • Perfume extract vai vienkārši Perfume: 15 – 40% sastāv no aromātiskajiem komponentiem;
  • Esprit de Perfum : 15 – 30% aromātisko komponentu;
  • Eau de Perfum: 10 – 20 % aromātisko komponentu;
  • Eau de Toilette: 5 – 15 % aromātisko komponentu;
  • Eau de Cologne: aptuveni 5% aromātisko komponentu;
  • Perfume mist: 3 – 8% aromātisko komponentu un nesatur alkoholu;
  • Splash un aftershave: 1 – 3% aromātisko komponentu.

Kā iedala smaržas?

Pastāv dabīgās un sintētiskās smaržas. Dabīgās smaržas atšķiras no tā, kā ir ievākti sastāvā esošie komponenti, kā tie ir uzglabāti, kur tie ir auguši, utt. Dabīgajām smaržām katrs komponents ir tas, kas veido galējo rezultātu, tā iemesla dēļ ir svarīgas precīzas proporcijas. Dabīgās smaržas vienmēr būs nedaudz dārgākas. Sintētiskās smaržas ir atšķirīgas, taču tas nenozīmē, ka sliktākas, turklāt tās var maksāt gandrīz vienādā cenā ar dabiskajām smaržām.