Šugarings – maigākā epilācijas metode

Ar vārdu šugarings es sastapos brīdī, kad sapratu, ka atbrīvošanās no liekā apmatojuma ar skuvekļa palīdzību ir pārāk apgrūtinoša. Darīt to kā minimums reizi nedēļā, turklāt matiņi ataug gaismas ātrumā un rada lielu diskomfortu. Tāpēc sāku interesēties par to, kādas vēl metodes ir pieejamas. Uzsvaru, protams, liekot uz tādām metodēm, kuras savieno efektivitāti ar minimālu kairinājumu ādai.  

Manuprāt, šugarings ir viena no labākajām metodēm, jo liekā apmatojuma likvidēšana ar epilatoru mājas apstākļos ir ļoti sāpīgs process, kā arī, vismaz manā gadījumā, bieži pēc tam ir bijis jācīnās ar ieaugušiem matiņiem un sarkaniem pleķiem uz ādas. Tāpat arī vaksācija ar vaska palīdzību nav man piemērota, jo tie bieži tiek izgatavoti no dažādiem uz naftas bāzes sveķiem un citām ķimikālijām, no kā man ir bijušas alerģiskas reakcijas. Turklāt tās mazās strēmelītes, kuras tiek vairākkārtīgi rautas nost no manas ādas, man uzdzen šermuļus.

Atšķirībā no manis pieminētajām metodēm, šugarings tiek veikts ar no dabīgiem produktiem veidotas pastas palīdzību. Tā bieži vien sastāv tikai no ūdens un cukura, bet tai var būt pievienoti arī citi augu izcelsmes produkti. Bieži vien šī metode tiek nodēvēta arī par bioepilāciju tieši šī iemesla dēļ. Šugaringu nav jābaidās izmantot uz ķermeņa vai sejas, jo par alerģiskiem cilvēkiem šī epilācija neatstāj nekādas pēdas, turklāt, tiek uzskatīts, ka tā ir viena no saudzīgākajām metodēm ādai.

Ja vaksācijas gadījumā lipīgā vaska masa pielīp pie ādas, un raujot nost papīra strēmeles, tā tiek staipīta un tiek radītas nevajadzīgas sāpes, tad šugarings netraumē ādas virskārtā esošās šūnas, turklāt, masas pārpalikumus var viegli notīrīt, kā tas nav ar vasku. Protams, apmatojums tāpat tiek rauts, tomēr ūdens un cukura maisījums iekļūst mata folikulā un to aptver, tādējādi pielīpot tikai matiņiem un attīrot atmirušās ādas šūnas.

Lai veiktu šo procedūru, matiņi var būt pat tikai vienu vai divus milimetrus gari, kā arī to ir iespējams veikt ieaugušiem matiņiem. Pirms cukura pasta, kura nedaudz atgādina medu, tiek uzklāta uz ādas, tā var tikt nedaudz uzsildīta, kā arī tā tiek klāta pretēji matiņu augšanas virzienam. Nav nepieciešams gaidīt, kad masa atdziest vai sacietē, to var vienkārši ar straujām kustībām atdalīt no ādas. Tā kā procedūra ir maiga, tad vienu vietu ir iespējams apstrādāt vairākas reizes, tādējādi palielinot efektu, kurš saglabājas no trim līdz pat piecām nedēļām.