sojas mērce suši piedeva

Suši un tā piedevas

Visi suši cienītāji zina, ka to ēd kopā ar vairākām piedevām, kas ir tikpat neatņemamam suši sastāvdaļa kā rīsi. Tas nozīmē, ka, lai izbaudītu īstu suši garšu, tas ir jāēda kopā ar vairākām piedevām. Tomēr reti kurš zina, kāpēc suši ēd kopā tieši ar šīm mērcēm, kāda ir to vēsture un nozīme suši fenomenā, kas pārņēmis visu pasauli.

Viena no suši neatņemamajām piedevām ir sojas mērce.

sojas mērce suši piedevaKopā ar suši parasti ēd tikai KIKKOMAN sojas mērci. Tai ir specifiska, piesātināta garša un bagātīgs aromāts, kas tiek panākts, gatavojot šo mērci pēc senas receptes, kuras pamatā ir raudzētas sojas pupiņas un kvieši, klāt tiek pievienots sāls. Frementācija notiek vairākus mēnešus. Tieši bagātīgi pievienotā sāls dēļ iesaka nepārspīlēt ar sojas mērces daudzumu, bet suši tajā mērcēt tikai nedaudz. Katram cilvēkam ir noteiktais sāls daudzums, ko dienā nevajadzētu pārsniegt, bet kārtīga maltīte ar suši un sojas mērci var šo dienas sāls devu pat pārsniegt. Pie tam pa dienu esam sāli uzņēmuši arī ar citu pārtiku. Sojas mērces uzdevums ir suši zivs garšas uzlabošana. Ja ēd šusi ar zivi, ta sojas mērcē liek tikai zivs gabaliņu.

Vēl viena svarīga suši ēšanas piedeva ir vasabi.

vasabi suši piedevaTas tiek saukts arī par Japānas mārrutku, ko iegūst no īpaša auga. Īsts vasabi ir ļoti ass un to jālieto ļoti maz, it īpaši cilvēkiem ar jutīgu gremošanas sistēmu, jo tas var izraisīt diskomfortu un dedzināšanu kuņģī. Vasabi lieto kopā ar suši, jo tam ir labas antibakteriālas īpašības, kas daļēji var neitralizēt svaigajās zivīs iespējami mītošās baktērijas un aizkavēt gremošanas trakta slimības un saindēšanos, ar ko bieži vien biedē tos suši lietotājus, kas ēd šusi tieši ar jēlajām zivīm.

Un trešā svarīgā piedeva suši maltītē ir marinētas ingvera šķēlītes.

ingversTo galvenā funkcija ir iepriekšējā suši veida garšas neitralizēšana, lai pagaršojot nākamo, labāk izjustu tā patiesās un niansēti smalkās garšas buķetes. It īpaši noderīgi tas ir tad, ja baudāt kādu suši izlasi vai lielo komplektu ar vairāku veidu suši. Dažāda sastāva un daudzuma suši komplektus ar visām vajadzīgajām piedevām mājas lapā http://sushi.lv/ var pasūtīt ar piegādi līdz mājas durvīm jebkurā diennakts laikā. Tā ir iespēja arī, neizejot no mājas, izbaudīt patiesi labu suši ar visām garšu papildinošajām piedevām.