dūmvadi

Uzcēlām pirti pašu spēkiem

dūmvadiMan jau kopš bērnības paticis apmeklēt pirtis. Tie parasti bija ģimenes pasākumi, kuros klāja arī bagātīgu galdu un atpūtās visu nakti. Studiju laikos pirts bija lieliska izklaides vieta, kur atpūsties ar draugiem un kursabiedriem. Pēc studijām vairākus gadus pirti nebiju apmeklējusi. Tagad, kadman ir ģimene un bērni, sāku novērtēt pirti kā fiziskās un garīgās veselības uzturētāju. Skaistumkopšanas speciālisti iesaka reizi nedēļā kārtīgi izpērties pirtī, jo tas uzlabo ādas stāvokli, tonizē ķermeņa problēmzonas, veicina atkritumvielu izvadīšanu. Latviešu folklora vēsta, ka pirts mūsu tautai ir savā ziņā sakrāla vieta, kas dziļi saistīta ar cilvēka dzīves garīgajām norisēm, pirts ir meditācija.

Pirts savā pagalmā

Mana nostaļģija pēc pirts tik remdēta, izmantojot pilsētas publiski pieejamo piedāvājumu. Tomēr jau pēc pāris apmeklējuma reizēm sapratu, ka šādi es nevaru saslēgties ar pirts garīgo līmeni. Sākumā kā joku vīrs izmeta domu, ka mēs arī savas mājas iekšpagalmā varētu uzcelt mazu pirtiņu.Pēc dažām dienām šo joku jau apspriedām kā nemaināmu realitāti. Atlika tikai izdomāt, kā šo plānu realizēt.Sākumā domājām, ka vislabāk ir pirkt gatavu pirti un uztādīt to pagalmā. Pēc piedāvājuma un cenu izpētes, sapratām, ka to nevaram atļauties. Tā kā mūsu mērķis nebija milzīga un ekskluzīva izklaides vieta, bet gan maza pirts ģimenes vajadzībām, apsvērām variantu celt to pašu spēkiem.

Pirts apkure

Senos laikos pirtīs iemūrēja pamatīgas krāsnis, ko kurināja ar malku. Mūsdienās ir pieejami dažādi risinājumi. Var iegādāties jau gatavas pirts krāsnis, kas kurināmas ar dažādiem materiāliem. Mēs savai pirtiņai nopirkām pavisam vienkāršu un nelielu malkas krāsniņu, jo arī māju apkurinājām ar malku. Atlika vien krāsniņai pievienot skursteni. Ar tā meklējumiem mums bija nedaudz grūtāk, jo sākumā apjukām dūmvadu cenu un materiālu klāstā. Daudzos veikalos radās iespaids, ka dūmvadu cenas ir nesamērīgi augstas. Tā kā līdzekļi bija ierobežoti, meklējām ekonomiskāko variantu. Daļai izdevīgo piedāvājamu radās šaubas par materiāla ilgmūžību un kvalitāti. Pēc ilgākas izpētes nolēmām izvēlēties RGJ produkciju. Uzņēmums piedāvāja nerūsējošā tērauda skursteņus. Šī uzņēmuma mājaslapā atrodamās dūmvadu cenas un augstās kvalitātes garantēšana, lika domāt, ka tas būs veiksmīgs pirkums.

Veiksmīga būvniecība

Vīrs ievāca informāciju par pirts būvniecības niansēm. Mums par laimi, izrādījās, ka mans krusttēvs ļoti labi pārzina šādas ēkas. Viņš arī ieteica, kur par izdevīgu cenu nopirkt kokmateriālus. Pārējos materiālus meklējām, pētot interneta un būvniecības veikalu piedāvājumus. Atvaļinājuma laikā vīrs ar krusttēvu un dažiem draugiem ķērās pie darba. Dažu nedēļu laikā tapa burvīga pirtiņa ar savu dvēseli. Tās ieeju izrotājām ar latvju rakstu zīmēm, kas dod spēku un pasargā.