Vada Gundars Vīksna – atbalsts jebkura mēroga idejai

Arhitektu pakalpojumi būtībā ir plaša sfēra. Tie sevī ietver dažādas projekta plānošanas stadijas, kā arī koncentrēšanos uz vēlamo gala rezultātu, kurš var būt paredzēts ļoti dažādiem mērķiem. Tāpat arī arhitektiem ir jāspēj būt labiem komandas spēlētājiem, jo visā procesā no mājas izplānošanas līdz tās radīšanai piedalās daudz cilvēku, bet ir jāspēj viņi visi virzīt uz vienu konkrētu mērķi. Šie speciālisti būs tie cilvēki, kuri uz brīdi kļūs par projekta pasūtītāja ģimeni, uzklausīs visas viņa vēlmes, ieceres un arī privātu informāciju par apkārtnes uztveri un nākotnes plāniem. Tāpēc nav noslēpums, ka komandai, kas rūpēsies par projektu, ir jābūt ļoti profesionālai un uzticamai.

Neatkarīgi no tā, kāds ir vēlamais projekts, arhitektu pakalpojumos ietilpst klienta prasību noteikšana, konceptuālā dizaina izveidošana un ēkas iekļaušana kopējā ainavā. Tāpat arī aptuveno projekta izmaksu noteikšana (pamatojoties uz platību, apjomu un citiem faktoriem), un palīdzība klientam plānotā budžeta saskaņošanā ar vēlamajām vajadzībām. Bet ar to tas viss nebeidzas. Pamatojoties uz apstiprināto dizainu tiek sagatavoti projekta attīstības dokumenti, kas sastāv no rasējumiem un specifikācijām, lai noteiktu konkrētā objekta raksturu un lielumu, kā arī izveidotu strukturālo, mehānisko un elektrisko sistēmu, materiālu un būvelementu plānojumu. Tam visam klāt nāk arī būtisks papīra darbs, un arī palīdzība klientam pārējās būvniecības komandas nolīgšanā. Šis viss norāda uz to, ka izvēlētajiem arhitektiem ir jābūt profesionāliem, zinošiem un spējīgiem. Varu ieteikt arhitektūras uzņēmumu, kuru vada Gundars Vīksna. Viņiem ir ievērojama pieredze šajā jomā un veidotie projekti ir ne tikai mazas nozīmes ēkas, bet arī atpazīstami pilsētvides objekti.

Arhitekta G. Vīksnas birojs piedāvā plašu arhitektu pakalpojumu klāstu. Viņi ir veidojuši daudzas ēkas un būves, kuras ir paredzētas dažādiem mērķiem, piemēram, sabiedriskās lietošanas ēkas, tāpat arī dzīvojamās mājas un privātmājas. Viņu portfolio ietilpst arī industriālās un inženierbūves. Protams, arhitektu pakalpojumi ir ne tikai māju būve, bet arī, piemēram, interjera dizains, lai palīdzētu klientiem izveidot iekštelpas saskaņā ar viņu vajadzībām un velmēm, kā arī ainavu arhitektūra, kas ir īpašs virziens, kurš nodrošina ārējās vides pielāgošanu ne tikai cilvēku, bet arī ekoloģiskajām prasībām. Manuprāt, tas arī ir viens no lielākajiem manis pieminētā arhitektu biroja plusiem, ka ar viņu palīdzību ir iespējams īstenot jebkura mēroga idejas, turklāt paveikt to kopā ar savas jomas profesionāļiem ar ilgu pieredzi un izpratni par klienta vajadzībām.