Vai eksistē ideāli bērnu ratiņi?

bērnu ratiPirmā lieta, ko vēlos pateikt šī raksta sākumā – ideālu bērnu ratiņu nav. Pat tiem, kuriem ir šķietami viss nepieciešamais, kaut kā pietrūkst. Daudzi jaunie vecāki, kuriem gaidāms pirmais ģimenes pieaugums, meklē ratiņus, kuru riteņi būtu piemēroti braukšanai visa veida apvidos.

Tāpat ratiem vajadzīgs regulējams un noņemams sēdeklis, liels aizsargjumts, pielāgojams kāju paliktnis, liels mantu grozs, viegla salikšana, neliels svars un, protams, arī zema cena.

Būsim atklāti – Tu tādu ratus neatradīsi, jo tie neeksistē. Dažkārt vecākiem ir jāsamierinās ar nelielām nepilnībām, taču ir arī tādi tēti un mammas, kas tērē naudu diviem ratiem, jo vieni rati var noderēt tikai daļā situāciju, un noteikti būs reizes, kad tos nebūs iespējams izmantot.

Vecākiem ir atšķirīga ikdiena, dzīvesvieta, paradumi un finansiālās iespējas, tādēļ arī ratiņu izvēle katrā gadījumā ir citāda. Tieši tādēļ prasīt citiem vecākiem, lai viņi iesaka, kurus ratiņus pirkt, ir diezgan bezjēdzīgi. Tikai tādēļ, ka šim cilvēkam ir bērns, un viņa iegādātie bērnu rati bija ļoti labi, nenozīmē, ka tas pats modelis derēs Tev un Tavam mazajam ķiparam. Šādi pirkumi vienmēr ir jāizvērtē no sava individuālā skatupunkta, nevis caur citu pircēju prizmām. Starp citu, bērnu rati plašā izvēlē pieejami šajā mājas lapā.

Tā kā esam tikuši skaidrībā par to, ka ideāli bērnu ratiņi neeksistē, vajadzētu saprast, kā rīkoties, lai atrastu tādus, kuri vismaz līdzinās un ir tuvu ideālam ratu modelim? Lai to izdarītu, nepieciešams pievērst uzmanību vairākiem faktoriem:

  • Riteņi – lielie, ar gaisu pildītie riteņi vislabāk būs piemēroti garām pastaigām, kā arī braukšanai pa nelīdzeniem apvidiem. Savukārt nelieli riteņi ir labāk piemēroti, lai veikli pārvietotos pa pilsētu, dotos uz veikalu un citus.
  • Amortizācija – tai jābūt pietiekoši labai, lai bērns nekratītos pa ratu iekšpusi katru reizi, kad ceļš nebūs gluds.
  • Ratu rāmis – smagus ratus būs grūti pārvietot, tādēļ ieteicams izvēlēties modeli, kura rāmis ir viegls, taču vienlaikus arī izturīgs un stabils.
  • Bremzes – tām abi riteņi jānobloķē vienlaicīgi, kas nodrošinās to, lai ratiņi nesāktu ripot.
  • Jumts – tam jābūt viegli atlokāmam un jānodrošina ventilācija karstās dienās, jāpasargā no saules, vēja un lietus;
  • Pielāgojamība – svarīgi, lai ratiem varētu regulēt sēdekli, rokturus un citas daļas, pielāgojot tās bērna un vecāku ērtībai.
  • Liels grozs – pietiekami plašs, lai saliktu iepirkumus un citas mantas.