Vai sadzīves tehniku ir prātīgi pirkt internetā?

sadzīves tehnika internetāVeļas mašīnas, ledusskapji, plītis, putekļu sūcēji, matu fēni un dažāda cita veida sadzīves tehnika ir neatņemama cilvēku ikdienas daļa, bez kuras iztikt būtu ļoti grūti vai pat neiespējami. Lai arī kāds to cenšas noliegt, būsim atklāti – mēs esam kļuvuši atkarīgi no dažādām ierīcēm un to nodrošinātajām funkcijām.

Ik pa laikam rodas nepieciešamība nopirkt jaunu sadzīves tehnikas modeli, jo vecais ir savu laiku nokalpojis vai arī vēlamies ieviest mājoklī pārmaiņas. Kamēr kāds izvēlas doties uz veikalu, lai nopirktu sev nepieciešamās lietas, ikvienu no mums klikšķa attālumā gaida sadzīves tehnika internetā. Tomēr daudzi joprojām baidās pirkt preces, tās klātienē neredzot. Kā tad īsti ir? Vai vērts sadzīves tehniku pirkt internetā? Un kas jāzina, lai, to darot, mēs neviltos savā pirkumā?

  • Lasi atsauksmes. Mūsdienās ikviens gudrs interneta lietotājs zina to, ka ir jālasa citu pircēju atsauksmes par precēm, jo kurš gan cits tev pateiks, vai ir vērts pirkt noskatīto modeli. Turklāt ir vērts atsauksmes pameklēt nevis tikai vienā, bet vairākās vietnēs, vadoties pēc preces modeļa.
  • Pārliecinies, ka preces cena internetā ir zemāka nekā vietējā sadzīves tehnikas veikalā. Pieskaiti klāt arī piegādes un uzstādīšanas izmaksas, ja tādas paredzētas.
  • Padomā, ko darīsi ar veco sadzīves tehniku. Protams, ir patīkami apzināties, ka tu savā īpašumā iegūsi jaunu veļas mašīnas, ledusskapja vai citas preces modeli, taču nedrīkst aizmirst par to, ka ir jāatbrīvojas no vecā. Painteresējies, kurš tavā apkārtnē veic šādus pakalpojumus.
  • Izpēti piegādes un uzstādīšanas iespējas. Dažreiz interneta veikali piedāvā bezmaksas piegādi, piemēram, ja iegādāta prece par noteiktu summu vai arī spēkā ir kāda akcija. Rūpīgi izpēti to, kādi ir tevis izvēlētā veikala preču piegādes un sadzīves tehnikas uzstādīšanas noteikumi un izmaksas, lai zinātu, ar ko būs jārēķinās.
  • Pievērs uzmanību garantijai. Šī ir pašsaprotama un svarīga detaļa, kas jāņem vērā, iegādājoties preces internetā. Lielākā daļa veikalu piedāvā precēm 2 gadu garantiju, taču atsevišķos gadījumos tā var atšķirties. Turklāt atceries, ka tev kā pircējam ir tiesības 14 dienu laikā pēc preces iegādes to atgriezt veikalā, ja neesi apmierināts ar savu pirkumu. Noteikti izpēti veikala nosacījumus, lai saprastu, kādos gadījumos un kā notiek preces atgriešana.