velo active

Velosipēds aktīvākai dzīvei

Braukšana ar velosipēdu palīdz bērnam attīstīt stāju un līdzsvara izjūtu, stiprina kaulu sistēmu un rada aizrautību pret fiziskām aktivitātēm, kas ir tik nozīmīgas, lai saglabātu stipru veselību. Velosipēds ir lielisks veids, kā pievērst mazuli sportiskam dzīvesveidam, un lietderīgs hobijs, ar ko nodarbināt viņu brīvajā laikā. Turklāt veikalos atrodami ne tikai kvalitatīvi, bet arī gana lēti bērnu velosipēdi, līdz ar to šo vērtīgo pirkumu iespējams atļauties arī tad, ja ģimenes budžetā nav atlicināta lieka naudas summa papildu tēriņiem.

Mūsu dēlam ir jau seši gadi, taču braukt ar velosipēdu viņš vēl pagaidām nemāk. Protams, zinu, ka apmācīt šajā mākslā iespējams jau pavisam mazus bērniņus – tādus, kas tikko iemācījušies patstāvīgi sēdēt –, tomēr mēs abi ar vīru šo procesu nolēmām nedaudz atlikt. Tā kā mitināmies pilsētā, tuvējā apkārtnē apmācībai nebija piemērotu vietu, turklāt uzskatījām, ka dēls vēl ir pārāk mazs, lai pārvietotos ar bērnu velosipēdu garākos pārbraucienos, neskatoties uz to, ka brauktu tikai mūsu uzraudzībā.

Tomēr arvien biežāk sapratām to, ka, augot dzīvoklī, puikas dzīvesveids dēvējams drīzāk par mazkustīgu. Viņš reti tiekas ar sava vecuma bērniem, nav izrādījis nekādu interesi par sportu un brīvajā laikā labprātāk pavada laiku pie datora, ko gan cenšamies ierobežot. Bija skaidrs, ka šāds ritms nenāk par labu viņai veselībai – dēls ātri nogura, viņam bija novājināta imunitāte un zems enerģijas līmenis. Centāmies biežāk pavadīt laiku ārpus mājas, doties ceļojumos, taču mazais par šādu laika pavadīšanu izrādīja niecīgu interesi.

Visbeidzot nolēmām, ka piemērots risinājums, lai raisītu interesi par sportu, varētu būt bērnu velosipēds. Dēls jau bija pietiekami liels, lai mēs visi varētu doties kopīgos izbraukumos – no septiņu gadu vecuma bērns drīkst pārvietoties ar velosipēdu gan pa ietvi, gan brauktuvi ar nosacījumu, ka viņu pavada pilngadīga persona. Turklāt šajā vecumā viņš bija arī gana saprātīgs, lai spētu apgūt un ielāgot drošības noteikumus, piemēram to, ka galvā vienmēr jābūt aizsargķiverei.

Neskatoties uz to, ka papildu izdevumus nebijām ieplānojuši, mums izdevās atrast interneta veikalu, kur braucamrīki bija gana lēti. Turklāt visi šeit pieejamie divriteņi bija jauni un kvalitatīvi pazīstamu zīmolu ražojumi. Kopā ar dēlu izraudzījāmies tādu bērnu velosipēdu, kāds viņam patika, apspriedāmies ar veikala konsultantu, kurš mums palīdzēja izvēlēties modeli, kas piemērots dēla garumam un svaram, un veicām pirkumu.

Jauno velosipēdu mums atgādāja nākamajā dienā. Lai gan pagaidām sliktā laika dēļ vēl neesam paguvuši ar to doties ārā, dēls šo brīdi gaida ar nepacietību. Šķiet, esam atraduši īsto veidu, kā pievērst puiku aktīvākam dzīvesveidam, piedevām pavadot vairāk laika visiem kopā.