Viedtālruņu piedāvātās iespējas

viedtalruniNu jau sen izmantojam vienu vienīgu ierīci ļoti daudzu funkciju veikšanai. Nav nemaz tik grūti uzminēt kādu – protams, mobilo telefonu, kas gandrīz vienmēr atrodas pa rokai vai kabatā, vienmēr ir līdzi, jebkurā dzīves situācijā, un ja palaimējas, arī ar pilnu baterijas stabiņu. Viedtālrunis jau sen vairs nav tikai zvanīšanas un sms sūtīšanas ierīce – tā nu kļuvusi par ļoti plašu iespēju komunikācijas ierīci. Varam komunicēt caur skaņu, attēlu, pastāstīt apkārtējiem kur atrodamies un ar ko nodarbojamies vien ar dažām vienkāršām darbībām. Internets lielākoties tagad ir līdzi visur, kur vien līdz ir telefons. Tāpat arī fotokamera, mūzikas klausīšanās vai atskaņošanas iespēja, iebūvēta navigācija, lai spētu atrasties, ja gadījies pazaudēties, un vēl neskaitāmi daudz papildus rīki, kas gan noderīgi ikdienā, gan var noderēt tikai retu reizi, bet tomēr.

Izvēles iespēja tomēr pastāv – ja ir vēlme, var iegādāties ļoti daudzfunkcionālu viedtālruni – ar simt un vienu iespēju. Savukārt, ja nepieciešams, piemēram, vecmāmiņai uz laukiem, var iegādāties arī pavisam vienkāršu un ērti lietojamu viedtālruni, kas nesamulsinās ar daudzajām funkcijām, skārienjūtīgu ekrānu vai vēl kādu neizprotamu funkciju. Ļoti liela nozīme ir izvēlei – vienkāršai un ērtai lietošanai, tie, kam ļoti patīk, var izvēlēties viedtālruni ar taustiņiem (pogām), savukārt skārienjūtīgu ekrānu cienītāji var izvēlēties no ārkārtīgi plašā piedāvājuma – pēc modeļa, ražotāja un vēl citām funkcijām. Skārienjūtīgi viedtālruņi kļūst arvien populārāki. Ja noveicas, iespējams atrast apvienoto versiju – ar taustiņiem un skārienjūtīgu ekrānu.

Tiem, kas aktīvi izmanto dažādās funkcijas un multimediju iespējas viedtālrunī, noteikti vispirms interesēs iebūvētās fotokameras jauda. Tagad šāda funkcija pieejama ne tikai dārgajos viedtālruņos, bet arī lētākos un vienkāršākos modeļos, turklāt kameru izšķirtspēja ir gluži laba. Ja ikdienā mēdz ķert mirkļus ar telefona kameru, speciālisti iesaka izvēlēties 5-8 megapikseļu kameras ar iebūvēto zibspuldzi, kas palīdzēs uzņemt kvalitatīvākus attēlus. Savukārt, ja telefons ikdienā tiek izmantot arī kā mūzikas atskaņotājs – der izvēlēties tādu, kam ir laba skaņa, un kvalitatīvs iebūvētais atskaņotājs. Izmantojot viedtālruni dažādām funkcijām – jo īpaši mūzikas, attēlu un video uzglabāšanai, jāpievērš uzmanība iebūvētās atmiņas apjomam, izvēloties viedtālruni ar pietiekami apjomīgu iebūvēto atmiņu, kā arī ar iespēju pievienot atmiņas kartes.

Interneta iespēja telefonā sniedz nodrošinājumu iegūt nepieciešamo informāciju jebkurā vietā, jebkurā laikā (vairs nezvanot uzziņu dienestam). Un tad vēl citas funkcijas – diktofons, kalkulators, kalendārs, modinātājs, kabatas lukturītis, spēles garlaicības brīžiem un vēl un vēl. Atliek tikai izvēlēties – viedtālruni vai klasisko mobilo telefonu un iegādāties izvēlēto.