Vienas dienas kontaktlēcas

Optikas preču veikalos un interneta tirdzniecības vietās klientiem tiek piedāvātas kontaktlēcas ar dažādiem lietošanas ilgumiem. Vienas no izplatītākajām ir vienas dienas kontaktlēcas. Kas īsti ir vienas dienas lēcas? Kāda ir to lietošanas specifika?

Acīm draudzīgākās

Lai arī tehnoloģijas gājušas uz priekšu drošiem soļiem, un ir izstrādātas lēcas, kuras var nepārtraukti lietot pa trīsdesmit dienas, tās neizņemot no acīm, joprojām par visveselīgākajām un acīm nekaitīgākajām tiek uzskatītas vienas dienas kontaktlēcas. Dr. Lensor interneta veikalā šī veida lēcas pieejamas ļoti plašā klāstā. Pārdošanā ir tikai atzītāko ražotāju kvalitatīvākā produkcija. Par acīm draudzīgākajām kontaktlēcām tās tiek uzskatītas tāpēc, ka ir viszemākais infekcijas risks, un lēcas netiek pakļautas kopšanas šķīduma apstrādei. Lēcu lietotājs katru dienu ievieto jaunu pilnībā sterilu kontaktlēcu pāri un veco izmet atkritumos. Šīs lēcas ir īpaši mīkstas, tāpēc labāk ļauj acij saglabāt tās dabisko mitrumu.

Izmaksas

Lai arī sākotnēji rodas iespaids, ka šādu lēcu cena, salīdzinot, piemēram, ar mēneša kopjamajām kontaktlēcām, ir augstāka, jāņem vērā arī blakus apstākļi. Klients, izvēloties vienas dienas kontaktlēcas, veikalā samaksās tikai pašu lēcu cenu, nav nekadu papildus izdevumu un iegādājamo balkusproduktu. Kontaktlēcām, kuras paredzētas ilgākai lietošanai un ir regulāri jākopj, ir nepieciešami vairāki aksesuāri. Tie ir kopšana šķīdums, lēcu uzglabāšanas konteiners, pincete lēcas satveršanai. Šie līdzekļi un aksesuāri ir regulāri jānomaina, tas nav vienas reizes pirkums. Ja pie ilgāk lietojamo lēcu cenas pieskaita šos papildus izdevumus, kopējās izmakas iznāk tuvas tam, kādas ir iegādājoties tikai vienas dienas kontaktlēcas. Iespējams, izveidojas pavisam neliela pārmaksa, kuru vajadzētu uzvert kā maksu par komfortu.

Ērta lietošana

Vienas dienas kontaktlēcas parasti iesaka izvēlēties tiem, kas lēcu lietošanu uzsākuši pirmo reizi. Tā ir vieglāk pieradināt acis pie pārmaiņām un pārliecināties, ka nav alerģiska reakcija pret kontaktlēcām. Tāpat šis lēcu veids ir ļoti parocīgs tiem, kas lēcas nelieto regulāri, bet gan tikai ceļojuma vai kādu aktivitāšu laikā. Vai arī vienkārši mēdz šad tad brilles nomainīt pret lēcām, lai izveidotu citādu ārējo tēlu. Tomēr nekas neliedz vienas dienas kontaktlēcas lietot arī regulārajiem lēcu valkātājiem. Šis ir veids kā lēcu lietošanu padarīt maksimāli nesarežģītu. Nav jādomā par kopšanas šķīduma un aksesuāru iegādi, nav jātērē laiks lēcu kopšanai un ievietošanai uzglabāšanas konteinerā. Vairs nav arī pamata bažām par lēcu pazušanu, jo vienmēr var ielikt jaunu un sterilu lēcu pāri. Vienīgais, kas jāatceras, laikus iegādāties vienas dienas lēcas pietiekamā daudzumā. Interneta veikali nākuši pretī saviem klientiem un, jau noformējot pirkumu, automātiski piedāvā iegādi sešdesmit lēcām, kas būs paredzētas trīsdesmit dienu lietošanai.

Acu ārsta kosultācija

Lai arī vienas dienas kontaktlēcas var iegādāties jebkurš interesents bez jebkādiem ierobežojumiem, noteikti jāiesaka pirms lēcu lietošanas uzsākšanas apmeklēt acu ārstu. Ārsts izmeklēs acis ar speciālu aparatūru un noteiks, vai klients vispār var lietot lēcas. Ir gana daudz gadījumu, kad pēc paša iniciatīvas tiek iegādātas kontaktlēcas un izveidojas kādas acu problēmas, tikia vēlāk ārsts noskaidro, ka šim klientam nemaz acis nav piemērotas lēcu lietošanai. Tāpēc vizīti pie ārsta labāk ir ieplānot pirms lēcu iegādes, lai pilnībā izslēgtu šaubas. Acu ārsts arī ieteiks labāko lēcu variantu konkrētajā gadījumā, pastāstīs par to pareizu ievietošanu un higiēnas jautājumiem, kas ir ļoti būtiski, lai jūsu acis vienmēr būtu veselas un justos komfortabli.