Virtuve bez tvaikiem – Tagad tā ir realitāte!

tvaika nosūcējsJa ir apnikuši tvaiki, kas bieži vien rodas virtuvē, kad tiek gatavots ēdiens, tam ir risinājums – tvaika nosūcējs. Iespējams, ka Tavās domās tas ir kaut kas milzīgs, kas noteikti rada lielu troksni. Un šis uzskats ir maldīgs. Mūsdienīgie modeļi piedāvā ļoti klusus tvaika nosūcējus, kas būs piemēroti ikvienā virtuvē. Tvaika nosūcējs var kļūt par lielisku palīgu Tavā virtuvē. Bet pirms tā iegādes, ir nepieciešams atbildēt uz pāris jautājumiem, kas attiecīgi ļaus saprast, kurš no tvaika nosūcējiem varētu būt piemērotākais tieši Tavai virtuvei.

Vispirms nepieciešams saprast, vai virtuvē ir pieejama ārējā ventilācijas atvere. No tā arī ir atkarīgs tas, kuru no tvaika nosūcēju režīmiem izvēlēties – ar ārējo ventilācijas atveri vai arī ar recirkulācijas režīmu. Attiecīgi, ja izvēlēsies tvaika nosūcēju ar ārējo ventilācijas atveri, tvaiki tiks izvadīti ārpus telpas. Savukārt, recirkulācijas režīms paredz to, ka tvaiki netiek izvadīti ārpus telpas, bet gan tiek ievadīti tvaika nosūcējā, kur tie tiek atbrīvoti no netīrumiem un smakas, un tiek izvadīti atpakaļ telpā.

Otrs jautājums uz kuru nepieciešams atbildēt ir tas, cik lielas jaudas tvaika nosūcējs Tev ir nepieciešams. Attiecīgi tiem cilvēkiem, kuri mēdz bieži gatavot, kā arī viņu telpa ir platības ziņā liela, būs nepieciešami jaudīgāki tvaika nosūcēji. Savukārt, ja negatavo tik intensīvi, kā arī telpa ir mazāka, tad nebūs nepieciešamība pēc tvaika nosūcēja ar milzīgu jaudu. Saprast to, cik lielas jaudas tvaika nosūcējs Tev ir nepieciešams, var izdarīt, veicot pavisam vienkāršus aprēķinus. No sākuma Tev nepieciešams izmērīt savas virtuves garumu, platumu, kā arī augstumu. Kad tas ir izdarīts, tad Tev nepieciešams pareizināt garumu, platumu un augstumu. Tādā veidā aprēķināsi tilpumu kubikmetros. Tad nepieciešams pareizināt tilpumu kubikmetros ar 6, tādā veidā iegūsi minimālo nosūkšanas ātrumu. Savukārt, pareizinot tilpumu kubikmetros ar 12, varēsi iegūt maksimālo nosūkšanas ātrumu.

Tāpat svarīgi ir arī izvēlēties pareizos tvaika nosūcēja filtrus, kā arī regulāri veikt to tīrīšanu.

Ir tvaika nosūcēji, kuri automātiski signalizē par to, ka nepieciešams nomainīt filtru. Gadījumā, ja šāda opcija Tev nav pieejama, tad to, ka nepieciešams nomainīt filtru, varēsi saprast tad, kad tvaika nosūcējs sāks darboties skaļāk nekā parasti. Šo zīmi noteikti nevajadzētu ignorēt, bet gan apmainīt filtru vai iztīrīt to, tādā veidā atjaunojot tvaika nosūcēja darbību. Parastos filtrus ir iespējams mazgāt gan ar rokām, gan ievietot trauku mazgājamā mašīnā, mazgājot apmēram 60 grādu temperatūrā.

Iegādājies tvaika nosūcēju un aizmirsti par nepatīkamām smakām, kas sakrājas telpā, kā arī bieži vien nosēžas uz mēbelēm, radot uz tām tauku kārtiņu, ja ir gatavoti ēdieni, kas satur tauku saturu.