Visiem patīk jaunumi?

televizoriJa godīgi, ir grūti izseko tehnoloģiju jaunumiem, ja vien ar to nesaistās mūsu ikdienas darbs vai tā nav tāda patiesa kaislība. Ar katru gadu (vairākas reizes gadā), dažādi ražotāji prezentē savus jaunos sasniegumus, tehnoloģiju brīnumus, jaunos, uzlabotos modeļus, un tam izsekot tiešām nav viegli. Tiesa, ja mūs tas ikdienā neskar, varbūt arī nevajag.

Patiesi sākam interesēties vien tad, kad kāda no šīm ierīcēm mums nepieciešama saimniecībā un to nepieciešams iegādāties. Televizori, piemēram, šķiet, nāk jauni vairākas reizes gadā, pirmkārt jau tāpēc, ka ražotāju ir pietiekami daudz, lai arī tiem būtu nepieciešamība sacensties savā starpā, piedāvājot patērētajam to vis-vislabāko preci, ko nespēj konkurents.

Un pat ja neesam no tiem, kas seko visiem pēdējiem tehnoloģiju jaunumiem, un galīgi neuzskatām, ka mājoklī jābūt un jāpērk pati modernākā un jaunākā tirgū esošā prece, prātā jau ir uzstādīti noteikti kvalitātes un prasību standarti.

Neviens taču vairs īsti nepirks desmit gadus vecu televizoru (te jāsāk domāt, vai veikalos vispār vairs tādus var dabūt – droši vien, ka ne), ja par nemaz ne tik lielāku cenu var iegādāties modernāku televizoru ar augstvērtīgāku attēla kvalitāti, dzīvākām krāsām un augstākiem kontrastiem. Ja parēķinām atšķirību, kas ir vien reizēm pārdesmit eiro, televizori izvēlē kļūst arvien sarežģītāki.

Atverot jebkuru interneta veikalu, lai gūtu priekšstatu, saprotu, ka tur vienā lapā jau ir kādi 50 televizoru modeļi, bet šādu lapu ir veselas četras vai piecas! Daudz! Un kā no tā visa izvēlēties to, ko vēlēsimies, to, kas ikdienā būs patīkamāks skatīšanai un izmantošanai? Laikam jau vajadzētu sākt ar to, ka saprast, kam televizors nepieciešams un ko ar viņu darīsim. Lielākā atšķirība, ko pamanu uzreiz, atverot interneta veikala sadaļas – televizori un televizori ar Smart TV atbalstu.

Tātad, jau viena grupa, no kuras izvēlēties – parastie televizori, vai gudrie? Nu, ja meklēju televizoru vecmāmiņai, kura arī ar mobilo telefonu prot darboties tikai līdz līmenim „saspiest pareizos ciparus, lai piezvanītu kādam” un nospiest pogas televizora pultī līdz 10 – iespējams, nav vērts iegādāties ārkārtīgi dārgu Smart TV, kura funkcijas tik un tā netiks izmantotas ikdienā.

Tomēr, ja vēlos iegādāties televizoru mājām – ģimenei ar bērniem, kur tehnoloģijas ir cieņā un aktīvi tiek izmantotas katru dienu – ir vērts padomāt un pārlūkot Smart TV piedāvājumus – varbūt tur ir kāds modelis, kas atbilstošs manām prasībām.

Ar attēla kvalitātēm un izšķirtspējām ir tā, ka ne visi sapratīs, ko nozīmē, piemēram, 1920×1080 (Full HD) izšķirtspēja – nu nespējam mēs iedomāties, kā tas izskatās attēlā. Toties varam pameklēt dažādus tehnoloģiju aprakstus, lai mūsu pirkuma lēmums būtu pārdomātāks un piemērotāks tieši mums!