Viss, kas tev jāzina, izvēloties plīti virtuvei

elektriskās plītisNeviena virtuve mūsdienās nav iedomājama bez plīts. Lai arī gatavošanas biežums katrā mājoklī atšķiras, tomēr mēs ticam, ka tu, lasot šo rakstu, zini, ka tev nepieciešama plīts, kas noderēs gan vienkāršāku, gan arī sarežģītāku maltīšu sarūpēšanai. Kas jāņem vērā, pērkot plīti?

  • Veikalos pieejamas plītis, kuru platums ir vidēji no 50 līdz 60 centimetriem, taču, protams, var būt arī nestandarta modeļi, kas ir platāki vai šaurāki. Pērkot plīti, vispirms izmēri, cik daudz vietas tavā virtuvē ir, lai nebūtu jāviļas savā izvēlē.
  • Krāsa. Balta, melna un metāliska krāsa ir tās, kuras mūsdienās pieejamas visbiežāk. Izvēlies to, kas vislabāk iederas virtuves interjerā. Nereti cilvēki mēdz saskaņot sadzīves tehnikas dizainu, piemeklējot plīti, kuras krāsa ir līdzīga ledusskapja krāsai u.tml.
  • Gāzes vai elektrisko. Ja tu izmanto jau esošu pieslēgumu, piemēram, gāzes pievadu, noskaidro, vai jauno plīti būs ērti iespējams tam pieslēgt. Savukārt, pērkot elektriskās plītis šeit vai jebkur citur, jāņem vērā, ka nāksies izsaukt elektriķi, kas to pievienos strāvai, lai izvairītos no pārslodzes riska. Tāpat der atcerēties, ka nereti elektriskās plītis pieejamas bez elektrības kabeļa, kas jāiegādājas atsevišķi.
  • Karstuma līmeņi. Tev nepieciešama plīts, kurai iespējams ērti un vienkārši regulēt karstuma līmeni sildriņķos. Ja gāzes plītij to iespējams novērtēt arī vizuālā veidā, tad elektriskajai plītij to būs jāregulē, vadoties pēc tā, vai nepieciešams augsts vai zems karstuma līmenis. Tāpat jāatceras, ka drošības ziņā elektriskā plīts ir piemērotāka ikvienam mājoklim, jo nav jāuztraucas par gāzes noplūdes iespējamību. Tiesa, šeit jāņem vērā, vai elektriskā plīts ir pieslēgta pareizi un droši.
  • Tīrīšana. Tā ir neatņemama nodarbe katrā virtuvē, taču, izvēloties piemērotu plīti, tu šo uzdevumu vari ievērojami atvieglot. Piemēram, gāzes plīts virsmu nebūs tik viegli kopt, jo tai virsū ir degļi un restes, zem kurām var sakrāties ēdienu paliekas, piedegt šķidrums utt. Savukārt visērtāk tīrīt būs elektrisko plīti ar keramisko stikla virsmu, kas ir līdzena un ērti kopjama, izmantojot atbilstošus tīrīšanas līdzekļus.