Ziemassvētku dāvanas vīrietim.

ziemeļbriedis

Veikalos pircēju šomēnes netrūkst. Mūs visus ir pārņēmis iepirkšanās juceklis, kas jāpaspēj, jo tuvojas taču Ziemassvētki un pēc tiem Jaunais Gads – lielais dāvanu dāvināšanas un apsveikšanas laiks. Sarakstā mums ir iekļauti visi dāvanu saņēmēji – kā dāmas, tā kungi, kā mamma, tā tētis. Tad nu arī meklējam dāvanu, kas būtu piemērota gan pēc dzimuma, personības, pazīšanas pakāpes (cilvēkam, ko zinām labāk, būs vieglāk izvēlēties dāvanu, kā kādam, ko pazīstam daudz mazāk) Tad ko dāvināt, ko izvēlēties kā dāvanu, piemēram, vīrietim?

Lai arī par vispatiesāko un īstāko dāvanu uzskatām mīlestības un laimes novēlējumus, tomēr aiz ierastā teiciena „man taču neko nevajag dāvināt” tomēr slēpjas kaut neliela vēlēšanās pēc kaut kā taustāma un vērtīga – vismaz kā apliecinājums, ka neesam piemirsti. Tad nu arī vadoties pēc dažādām vēlmēm un cilvēku personības iezīmēm, savām iespējām un nepieciešamībām, varam izvēlēties – dāvināt sirdij, ikdienai (praktisko vai mīļo), lielākas vai mazākas dāvanas.

Veikalos atrodamais plašais piedāvājumu klāsts var samulsināt, tomēr vajadzētu uzmanīties, lai pirmssvētku drudzis un dāvanu pirkšana pēdējā brīdī nepamudina izvēlēties šim laikam un cilvēkam ne īpaši iederīgas un piemērotas dāvanas.

Vīrietim, ko pazīstam nedaudz mazāk, klasiskā dāvana ir alkohola pudele – ekstravaganta, ne tāda ikdienišķa un parasta (protams, ja saņēmējs vispār alkoholu lieto). pudele dārga viskija vai konjaka ir lieliska doma situācijā, kas nespējam izšķirties, ko dāvināt vīrietim dzimšanas vai vārda dienā, taču Ziemassvētkos – klusajā laikā – alkohols zem eglītes diez vai būs laba doma – ja nu vienīgi kā papildinājums dāvanai.

Apakšveļu dāvināt arī diez vai vajadzētu – jo īpaši, ja saņēmējs nav mīļotais vīrietis. Tā ir pārāk personiska dāvana, turklāt ne vienmēr ir iespējams zināt visu par otra gaumi. Šāda dāvana der tikai tad, ja ir pilnīga pārliecība, ka varam atļauties šādu dāvanu pasniegt. Sievietes dāvanai nereti izvēlas apakšbikses ar jocīgiem uzrakstiem, kas, labi pazīstot saņēmēju, var būt lieliska un smieklīga, pat mīļa dāvana – bet patiešām ar noteikumu, ka šis cilvēks mums ir tuvs un labi zināms.

Katrā gadījumā – ja nespējam izvēlēties dāvanu vīrietim Ziemassvētkos – lemjam par kaut ko ļoti klasisku, vai mīļu. Ja vīrietis smēķē – elegantas šķiltavas vai etvija būs klasiski eleganta dāvana.